W niedzielnym wywiadzie dla telewizji ABC, senator z Kentucky w mocnych słowach skrytykował obecnego na konferencji bezpieczeństwa w Monachium senatora Johna McCaina.

Paul stwierdził, że Amerykanie mają szczęście,że John McCain nie został wybrany prezydentem w 2008 roku.

Paul zauważył, że ostatnie krytyczne słowa McCaina o prezydencie Trumpie są motywowane osobistym sporem z prezydentem Trumpem na temat polityki zagranicznej.

Dodał, że McCain jest rzecznikiem intwerwencjonistycznej polityki zagranicznej, któremu nie jest po drodze z polityką w duchu realpolitikDonalda Trumpa.

-Wszystko, co mówi na temat prezydenta jest ubarwione przez jego osobisty spór z Trumpem i powinno być przyjmowane z przymrużeniem oka, ponieważ John McCain to facet, który zalecał prowadzenie wojen dosłownie wszędzie –stwierdził Paul.

Dodał, że polityka zagraniczna, którą proponuje McCain, doprowadziłaby Stany Zjednoczone do bankructwa.

Paul zauważył również, że prognozy McCaina odnośnie istotnych spraw polityki zagranicznej w większości czasu okazują się nietrafionymi.

ZOBACZ TAKŻE: McCain do Dudy: Polska zostanie poddana “pewnej presji”

– John McCain nie miał racji niemalże we wszystkim w przeciągu ostatnich 4 dekad. Opowiadał się za wojną w Iraku, co moim zdaniem zdestabilizowało Bliski Wschód. Jeśli spojrzeć na mapę, znajdziemy tam co najmniej 6 krajów, gdzie John McCain chciał widzieć amerykańskich żołnierzypowiedział Paul.

29 stycznia br., Trump zarzucił McCainowi i senatorowi Lindsey Grahamowi na Twitterze, że powinni skupić się na walce z ISIS, nielegalnej imigracji i bezpieczeństwie granicznym, zamiast ciągle dążyć do wywołania 3 wojny światowej.

kresy.pl / abcnews.go.com

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

    • cyna
      cyna :

      Świat dzieli się na rusofili i rusofobów i tylko ignoranci albo tacy co to szczekają na rozkaz kremla zaliczają się do tych pierwszych. Znając choć trochę polityke Kremla nie można być przyjacielem rosjan. Jest to panstwo bandyckie rzadzone w sposób mafijny, państwo które nie dotrzymuje własnych obietnic i nie przestrzega prawa międzynarodowego a ponadto państwo pozwalające sobie na militarną agresję wobec sasiadów. To rosja swoja agresywną postawa wywołała nową zimna wojne w europie i jeśli wybuchnie konflikt zbrojny to wyłącznie z winy rosjan. Rosję najprościej można określić jako desperata który widząc swój kres uzbroiło się po zęby i próbuje rozwalić ład międzynarodowy w którym nie moze się odnaleźć.