W niedzielnym wywiadzie dla telewizji ABC, senator z Kentucky w mocnych słowach skrytykował obecnego na konferencji bezpieczeństwa w Monachium senatora Johna McCaina.

Paul stwierdził, że Amerykanie mają szczęście,że John McCain nie został wybrany prezydentem w 2008 roku.

Paul zauważył, że ostatnie krytyczne słowa McCaina o prezydencie Trumpie są motywowane osobistym sporem z prezydentem Trumpem na temat polityki zagranicznej.

Dodał, że McCain jest rzecznikiem intwerwencjonistycznej polityki zagranicznej, któremu nie jest po drodze z polityką w duchu realpolitikDonalda Trumpa.

-Wszystko, co mówi na temat prezydenta jest ubarwione przez jego osobisty spór z Trumpem i powinno być przyjmowane z przymrużeniem oka, ponieważ John McCain to facet, który zalecał prowadzenie wojen dosłownie wszędzie –stwierdził Paul.

Dodał, że polityka zagraniczna, którą proponuje McCain, doprowadziłaby Stany Zjednoczone do bankructwa.

Paul zauważył również, że prognozy McCaina odnośnie istotnych spraw polityki zagranicznej w większości czasu okazują się nietrafionymi.

ZOBACZ TAKŻE: McCain do Dudy: Polska zostanie poddana „pewnej presji”

– John McCain nie miał racji niemalże we wszystkim w przeciągu ostatnich 4 dekad. Opowiadał się za wojną w Iraku, co moim zdaniem zdestabilizowało Bliski Wschód. Jeśli spojrzeć na mapę, znajdziemy tam co najmniej 6 krajów, gdzie John McCain chciał widzieć amerykańskich żołnierzypowiedział Paul.

29 stycznia br., Trump zarzucił McCainowi i senatorowi Lindsey Grahamowi na Twitterze, że powinni skupić się na walce z ISIS, nielegalnej imigracji i bezpieczeństwie granicznym, zamiast ciągle dążyć do wywołania 3 wojny światowej.

kresy.pl / abcnews.go.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   cyna :

   Świat dzieli się na rusofili i rusofobów i tylko ignoranci albo tacy co to szczekają na rozkaz kremla zaliczają się do tych pierwszych. Znając choć trochę polityke Kremla nie można być przyjacielem rosjan. Jest to panstwo bandyckie rzadzone w sposób mafijny, państwo które nie dotrzymuje własnych obietnic i nie przestrzega prawa międzynarodowego a ponadto państwo pozwalające sobie na militarną agresję wobec sasiadów. To rosja swoja agresywną postawa wywołała nową zimna wojne w europie i jeśli wybuchnie konflikt zbrojny to wyłącznie z winy rosjan. Rosję najprościej można określić jako desperata który widząc swój kres uzbroiło się po zęby i próbuje rozwalić ład międzynarodowy w którym nie moze się odnaleźć.

   • upadlina
    upadlina :

    tak szczyna, za to uSSmania to wzorcowa demokracja, która niesie szczęście, pokój i stabilność, jak w Iraku, Syrii, Libii, Jugosławii, Afganistanie………….itd, itp !!……….A mccain to czołowy krzewiciel tego szczęścia, pokoju i stabilności !!…..Znane są jego kontakty z dowódcami isis !!…..uSSmania też jak nikt przestrzega obietnic i porozumień, o czym świetnie przekonali się jako pierwsi – i nie ostatni – Indianie Północnoamerykańscy !!……..No i oczywiście uSSmania nie dokonuje na nikogo agresji szczyna tylko prowadzi „misje stabilizacyjne” wymienione powyżej !!………….I na dodatek to nie uSSmania rozmieściła setki tysięcy swoich żołdaków poza granicami swojego grajdoła na całym świecie, tylko pewnie Rosja !!………..To Rosja ma swoje bazy w Meksyku i Kanadzie !!……….Szczyna !!………..Do kogo ta gadka ??………Kto tu jest desperatem i agresorem??………Kto ładuje się z wojskami na wycieraczkę od drzwi innych państw, a gdy te państwa zareagują to wrzeszczy o agresji??……Kto sponsoruje banderyzm na upadlinie??……….Kto sponsoruje isis??……….Kto desperacko próbuje wywołać wojnę w Europie, żeby zresetować swoje gigantyczne zadłużenie??……….Jaki ład międzynarodowy, szczyna degeneracie??………Ten, o którym mówią uSSmańskie doktryny brzezińskiego i wolfowitza, gdzie uSSmania ma być władcą wszystkiego i wszystkich ??………..I inne państwa mają jej dać się podbić??………..Wybij to sobie z tego pustego zdegenerowanego łba !!………Dzięki Bogu za Rosję i Chiny, bo tylko dzięki nim bandyta uSSmański usiadł na dupie po bęckach w Syrii i pokazówkach na Morzu Czarnym i Bałtyku !!………..Gdyby nie te dwa mocarstwa, to zdegenerowany uSSmański bandyta panowałby już nad całym światem ku uciesze takich dewiantów jak ty szczyna !!………Na szczęście tak nie jest i nie będzie !!