Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na urząd Prezydenta RP, podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie, ponownie wezwał prezydenta Andrzeja Dudę do zawetowania 3 ustaw. Zdaniem Bosaka ustawy są „szkodliwe” oraz prowadzą do „drenowania kieszeni Polaków”.

Kandydat Konfederacji na prezydenta wezwał Andrzeja Dodę w pierwszej kolejności do zawetowania ustawy zakładającej przekazanie dla TVP dotacji w wysokości 2 mld zł. Jego zdaniem: „Nic nie usprawiedliwia przeznaczania publicznych pieniędzy na partyjną propagandę”. Jak zaznaczył wiceprezes Ruchu Narodowego, telewizja publiczna jest już dotowana z pieniędzy Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Premiera oraz z subwencji dla Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem Bosaka w sytuacji tak mało obiektywnego przekazu, z jakim mamy do czynienia w przypadku TVP, nie powinno być mowy o dodatkowych dotacjach. Wiceprezes Ruchu Narodowego dodał także, że media publiczne są w obecnej sytuacji mediami partyjnymi.

Bosak zaapelował także do Andrzeja Dudy o zastosowanie veta w stosunku do ustawy o tzw. „podatku cukrowym”. Jego zdaniem ustawa ta ma na celu jedynie „pogłębianie fiskalizmu oraz drenażu kieszeni Polaków”. W jego opinii próba uzasadniania jej wprowadzenia aspektami zdrowotnymi, jest jedynie przekłamaniem, stosowanym przez rząd.

Zobacz także: Szykują się zmiany w „podatku cukrowym”, korzystne dla producentów napojów słodzonych

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdaniem Bosaka, gdyby w „podatku cukrowym” chodziło rzeczywiście o zdrowie Polaków, to byłby on naliczany od zawartości cukru w napojach. Tymczasem ma on być naliczany w stosunku do ceny napoju. Zdaniem Bosaka będzie to powodowało premiowanie wielkich, zagranicznych producentów napojów. W jego opinii podatek będzie „zabijał polską, oddolną konkurencję, która w ostatnich latach zaczęła się formować”.

Kandydat Konfederacji zaapelował także o zawetowanie ustawy zakładającej ostateczną likwidację OFE. Jego zdaniem ustawa będzie kontynuacją „grabienia Polaków, zapoczątkowanego przez rząd Platformy Obywatelskiej”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W opinii Bosaka, jeżeli Andrzej Duda podpisze wspomniane ustawy, będzie to oznaczało, że jest jedynie „notariuszem rządu”.

Dzisiejsza konferencja prasowa była ponowieniem artykułowanych przez Konfederację wcześniej postulatów.

kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz