Funkcjonariusze SBU poinformowali w w środę o zdemaskowaniu rosyjskiego agenta wywiadu wojskowego w obwodzie czerkaskim. Został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy otrzymał tajne informacje o jednym z magazynów amunicji artyleryjskiej w regionie.

Jak poinformowała w środę Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, funkcjonariusze zdemaskowali rosyjskiego agenta wywiadu wojskowego w obwodzie czerkaskim. Został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy otrzymał tajne informacje o jednym z magazynów amunicji artyleryjskiej w regionie.

Funkcjonariusze SBU ustalili, że mieszkaniec obwodu czerkaskiego został zwerbowany przez rosyjskie służby specjalne na terytorium Rosji. Rosjanie mieli zlecić mu zbieranie i przekazywanie informacji o strategicznych obiektach wojskowych.

Zobacz też: 60 tysięcy dolarów za dziecko na Ukrainie – SBU rozbiło grupę przestępczą [+FOTO]

W celu wykonania instrukcji rosyjskiego wywiadu sprawca próbował wciągnąć w nielegalną działalność żołnierza Sił Zbrojnych Ukrainy. Śledczy SBU i funkcjonariusze udokumentowali zebranie przez przestępcę informacji, w tym danych zastrzeżonych, na temat lokalizacji składów artylerii w regionie, zasad bezpieczeństwa, wykazu i ilości przechowywanej amunicji.

Obecnie zatrzymanemu doręczono zawiadomienie o podejrzeniu zdrady stanu, kwestia rodzaju zatrzymania została rozwiązana. Działania operacyjno-śledcze prowadzono pod kierownictwem proceduralnym Prokuratury Okręgowej w Czerkasach.

Zobacz też: Rosja zakazuje surogacji dla cudzoziemców. Dzieci urodzone po wejściu w życie nowego prawa dostaną obywatelstwo

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Kresy.pl/SBU

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz