Rzecznik rządu Piotr Müller przeprosił w poniedziałek za to, że premier nie wiedział, iż zalecenie w kwestii zachowania w restauracji 1,5 – metrowego dystansu od osób, z którymi się nie mieszka, jest obowiązujące. Podkreślił, że doszło do tego „z winy politycznego zaplecza”.

W czasie poniedziałkowej rozmowy na antenie TVN 24 rzecznik rządu Piotr Müller przeprosił za to, że premier nie wiedział, iż zalecenie dotyczące zachowania w restauracji 1,5 – metrowego dystansu od osób, z którymi się nie mieszka jednym gospodarstwie domowym, jest obowiązujące – informuje „Rzeczpospolita”. Dodał, że nastąpiło to „z winy politycznego zaplecza” premiera.

W czasie ostatniego weekendu na profilu premiera na Twitterze opublikowano zdjęcie z lokalu gastronomicznego, na którym widać jak premier siedzi przy jednym stoliku ze swoimi współpracownikami, nie zachowując odległości 1,5 metra pomiędzy osobami.

Sytuacja wywołała falę krytyki w polskiej przestrzeni publicznej.

Müller został zapytany o wspomniane zdarzenie. Podkreślił, że „są dwa rodzaje przepisów, które stosujemy jeśli chodzi o ograniczenia epidemiczne: pierwsze to rozporządzenie, które jest prawem powszechnie obowiązującym i są obowiązujące zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Szumowski: Decyzja w sprawie noszenia maseczek będzie dziś lub jutro

Podkreślił, że początkowo, podczas posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, „gdy była omawiana sytuacja związana z gastronomią była decyzja, aby zalecenie ws. liczby osób miało charakter miękki”. Ostatecznie, jak zaznaczył, zalecenie znalazło się w obowiązujących wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

„Premier został źle poinformowany, bo okazało się, że zostało to wydane w formie zalecenia obowiązującego. Z naszej winy, zaplecza premiera Morawieckiego, premier o tym nie wiedział. Za to chciałem przeprosić” – powiedział rzecznik.

„Nie wiemy jak długo to zalecenie będzie obowiązywało” – dodał.

Zwrócił uwagę, że we wtorek rządowy zespół zarządzania kryzysowego będzie omawiał kwestię dalszego łagodzenia obostrzeń.

rp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz