Szumowski: Decyzja w sprawie noszenia maseczek będzie dziś lub jutro

„Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej” – oświadczył w poniedziałek na antenie „Polsat News” minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że dziś lub jutro będzie komunikat dotyczący tego „od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej” – podaje portal „Polsat News”. Minister podkreślił, że ostateczna decyzja będzie zależała od sytuacji w danym regionie.

„Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada” – powiedział Szumowski.

„To nie jest podział na województwa na A i B, tylko na miejsca gdzie jest ten wirus i te, gdzie go nie ma” – dodał.

„Natomiast jeżeli chodzi o zachowywanie dystansu, to z pewnością mogłyby być większe. Jeżeli ktoś się spotyka z wąską grupą osób obcych, to należy zachowywać dystans i mieć maseczkę, jeśli to nie jest spotkanie formalnie i nie odbywa się w związku z pełnioną funkcją” – portal cytuje ministra.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szumowski podkreślił, że razem z komunikatem dot. maseczek ogłoszone zostaną także informacje w kwestii możliwości organizowania wesel.

Minister został zapytany czy kandydaci na prezydenta, m.in. Andrzej Duda, mogą się „ściskać z osobami, które nie mają maseczek”. „Zdecydowanie powinni mieć maseczki” – odpowiedział Szumowski. „Lepiej zachować 2-metrowy dystans” – dodał.

Od 16 kwietnia obowiązuje w Polsce nakaz zakrywania ust i nosa.

Zobacz także: Szumowski: Jesienią może nastąpić w Polsce drugi szczyt epidemii

polsatnews.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz