Gdy na konferencji prasowej w Szczecinie Rafał Trzaskowski otrzymał pytanie o to, czy wprowadzi „ustawę o LGBT do szkół”, zaczął mówić o „manipulacjach telewizji rządowej”, zadeklarował, że najważniejsze jest „stać przy wszystkich mniejszościach” i zakończył konferencję.

Jak podaje TVP Info, w ramach przedwyborczej kampanii nieoficjalny kandydat PO na prezydenta RP Rafał Trzaskowski odwiedził w niedzielę Szczecin. Po wystąpieniu przed gmachem Uniwersytetu Szczecińskiego dziennikarze mieli czas na zadawanie pytań. Głos zabrał jednak mężczyzna przedstawiający się jako mieszkaniec Szczecina i ojciec dwójki dzieci. „Czy wprowadzi pan ustawę o LGBT do szkół, czy ja będę musiał o tym uczyć dzieci albo nie puszczać je na lekcje? Jak to będzie wyglądało?” – pytał mężczyzna, wspominając też, że Trzaskowski „wprowadził to w Warszawie”.

PRZECZYTAJ: Trzaskowski: Deklaracja LGBT jest w Warszawie realizowana

Polityk PO nie odpowiedział wprost na pytanie. Najpierw doradził pytającemu, by nie nabierał się na „manipulacje telewizji rządzącej”, a później wyjaśnił, dlaczego jego zdaniem w Polsce należy „walczyć z nienawiścią”.

„Dlatego, że to, co jest najważniejsze, to stać przy wszystkich mniejszościach. Wie pan, ile jest hejtu w szkołach? Są atakowane dzieciaki, które inaczej wyglądają, mają inny kolor skóry, inną orientację seksualną, które kibicują innemu klubowi. I dlatego musimy walczyć z nienawiścią i z hejtem, dlatego każdy prezydent, czy to Warszawy, czy Rzeczypospolitej, powinien bronić mniejszości, bo większość na szczęście radzi sobie w Polsce dobrze” – mówił Trzaskowski.

Natychmiast po tej wypowiedzi Rafał Trzaskowski zakończył swoją konferencję, pomimo uwag mężczyzny, że nie odpowiedział na jego pytanie.

Z filmów, które zamieszczono w sieci, wynika, że Rafał Trzaskowski nie uniknął również pytań o LGBT podczas spotkań z mieszkańcami Szczecina.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Warszawa: siedem milionów złotych na organizacje wspierające LGBT

Kresy.pl / tvp.info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz