Do Warszawy przyleciał pierwszy czarter z pracownikami z Ukrainy

Na lotnisku w Warszawie wylądował pierwszy z czterech zaplanowanych czarterów z pracownikami z Ukrainy. – podał w niedzielę Business Insider.

O wylądowaniu pierwszego samolotu z Ukraińcami poinformowała międzynarodowa agencja zatrudnienia Gremi Personal, która jest organizatorem lotów. Na jego pokładzie znalazło się 178 obywateli Ukrainy. Według dyrektora generalnego Gremi Personal Tomasa Bogdevica 40 proc. z nich po raz pierwszy podejmie pracę w Polsce, co jego zdaniem świadczy o “rosnącym zainteresowaniu Ukraińców wyjazdem do pracy w Polsce”.

Business Insider nazywa przybyłych Ukraińców “pracownikami sezonowymi” informując jednocześnie, że podejmą oni pracę w przemyśle i logistyce. Wcześniej Evgenij Kirichenko z Gremi Personal mówił, że firma jest zainteresowana ściąganiem nie tylko pracowników sezonowych, a zgodnie z wymogami władz ukraińskich osobom przybyłym samolotami czarterowymi zapewniono długoterminowe umowy o pracę.

Gremi Personal przygotowała pracownikom z Ukrainy miejsca w Polsce, gdzie mogą spędzić dwutygodniową kwarantannę.

Wykonawcą lotu czarterowego były ukraińskie linie lotnicze UIA. W drodze powrotnej z inicjatywy ukraińskiego MSZ samolot zabrał na pokład obywateli Ukrainy, których w ten sposób ewakuowano do ojczyzny z naszego kraju.

Gremi Personal poinformowała jednocześnie, że wznawia ściąganie ukraińskich pracowników do Polski poprzez otwarte przejścia graniczne.

Jak informowaliśmy, na początku maja polski oddział Gremi Personal pochwalił się, że pracuje nad uruchomieniem czterech lotów czarterowych dla migrantów zarobkowych z Ukrainy. Loty miały być dla Ukraińców bezpłatne.

CZYTAJ TAKŻE: „Rz”: wielka fala zwolnień przez epidemię koronawirusa. Tańsi Ukraińcy będą wypierać Polaków?

Kresy.pl / businessinsider.com.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply