Włochy: Otwarto siłownie, ośrodki sportowe i baseny

Włochy weszły w kolejną fazę znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. W poniedziałek praktycznie w całym kraju otwarte zostały siłownie, baseny i ośrodki sportowe. Do czerwca wspomniane załagodzenia nie będą dotyczyły m.in. Lombardii, w przypadku której cały czas ma miejsce poważna sytuacja epidemiczna.

We Włoszech rozpoczęła się kolejna faza znoszenia obostrzeń wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa. Siłownie, baseny i ośrodki sportowe zostały otwarte w poniedziałek praktycznie w całym kraju – informuje Polska Agencja Prasowa (PAP) powołując się na włoskie media. Jednak wspomniane załagodzenia nie dotyczą części regionów, w przypadku których sytuacja epidemiczna jest nadal poważna.

Rząd Giuseppe Contego zgodził się na otwarcie od poniedziałku siłowni, sal gimnastycznych i basenów, lecz ostateczne decyzje leżą w gestii władz regionów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Z racji na trwające ciągle zagrożenie zakażeniem, zmienia się sposób prowadzenia treningów. Zarówno na salach treningowych, jak i w przebieralniach, konieczne będzie utrzymywanie odpowiedniego dystansu społecznego.

Wymaga jest rezerwacja miejsc w ośrodkach sportu i rekreacji. Ma to zapobiec gromadzeniu się tłumów. Wchodząc do sali treningowej należy mieć maseczkę ochronną. Kolejnym wymogiem jest dezynfekcja rąk.

Personel może także mierzyć klientom temperaturę w celu uniemożliwienia wejścia osobom z temperaturą powyżej 37,5 stopnia.

Dodatkowo, wymagane jest podpisanie „autocertyfikatu”, który dotyczy stanu zdrowia danej osoby. Klienci muszą także wypełnić ankietę dotyczącą stanu ich zdrowia oraz tego czy przechodzili kwarantannę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Niektóre baseny zostaną otwarte z opóźnieniem, ponieważ konieczne jest dostosowanie ich wyposażenia do nowych wymogów.

Na każdą ćwiczącą osobę musi przypadać 7 metrów kwadratowych powierzchni basenu. Instruktorzy muszą posiadać maseczki ochronne – wymóg ten budzi kontrowersje. Przeciwnicy zwracają uwagę, że w takiej sytuacji osoby uczące się pływać mogą nie słyszeć głosu instruktora, oraz poleceń które wydaje.

W niektórych regionach obostrzenia są luzowane w wolniejszym tempie. Np. placówki sportowe w Lombardii pozostaną zamknięte do końca maja, co wynika z decyzji władz regionu.

Kolejnym wyjątkiem jest region Basilicata. Zamknięcie placówek sportowo-rekreacyjnych zostało tam przedłużone do 3 czerwca.

Zobacz także: Włochy: Otwarcie granic nastąpi 3 czerwca

pap / rmf24.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz