Od 3 czerwca otwarte zostaną granice Włoch. Osoby przyjeżdżające do kraju nie będą musiały przechodzić kwarantanny. Od 18 maja kończy się z kolei obowiązek posiadania autocertyfikatów.

Granice Włoch zostaną otwarte 3 czerwca – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Osoby, które przyjeżdżają do kraju nie będą musiały odbywać kwarantanny. Konieczność posiadania autocertyfikatów przestanie obowiązywać od 18 maja.

Z racji na dużą ilość zachorowań na COVID-19 we Włoszech wprowadzono w pewnym stadium najsurowsze restrykcje w Europie. Obostrzenia będą łagodzone w najbliższym czasie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Włoski rząd zadecydował, że od poniedziałku zniesiony zostanie obowiązek autocertyfikatu, w którym należało zaznaczyć trasę i cel przemieszczania się. Obywatele będą mogli także podróżować po swoim regionie bez ograniczeń, również nad morze i do domów wakacyjnych.

W mocy pozostaje wymóg zachowania odległości co najmniej 1 metra pomiędzy osobami. W przypadku gdy taki dystans nie jest możliwy, konieczne jest noszenie maseczki ochronnej.

Od poniedziałku we Włoszech otwarte będą pozostałe sklepy, zakłady fryzjerskie i salony piękności, bary oraz restauracje. Będzie istniała także możliwość odwiedzania znajomych. Skupiska ludzi będą nadal zabronione.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W przypadku łagodzenia obostrzeń w kraju kluczowa będzie data 3 czerwca. Zostaną wówczas otwarte granice regionów oraz granice kraju. Wjechać do Włoch będą mogły  osoby z innych państw UE oraz Szwajcarii. Osoby przybywające do kraju nie będą musiały odbywać 14-dniowej kwarantanny. Spowoduje to otwarcie turystyki tuż przed letnim sezonem.

Wydane zostały także postanowienia dotyczące pobytu na plaży. Wokół jednego parasola należy tam zapewnić 10 m2. 1,5 metra ma wynosić odległość pomiędzy leżakami i łóżkami do opalania. Możliwe będzie mierzenie temperatury osobom, które wchodzą na plażę. W przypadku, gdy temperatura będzie przekraczała 37,5 stopni Celsjusza, osoba nie zostanie wpuszczona na plażę.

Zobacz także: Włochy: poparcie dla UE spadło do 30 procent, 70 proc. Włochów krytykuje politykę Niemiec

pap / wnp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz