Prawie siedem milionów złotych w ciągu ostatnich dwóch lat przeznaczył warszawski ratusz na organizacje wspierające ruch LGBT – podał portal tvp.info, powołując się na raport posła Sebastiana Kalety. Niektóre z nich publikują filmy instruktażowe, jak zażywać narkotyki przed odbyciem stosunku seksualnego.

Raport dotyczy dotacji przyznanych przez Urząd Miasta Warszawy w latach 2017-2019. Oficjalnie pieniądze zostały przeznaczone na takie cele, jak „przeciwdziałanie uzależnieniom, walka z patologiami, działanie na rzecz rozwoju demokracji, edukacja seksualna czy walka z HIV”.

Jednym z większych beneficjentów jest Fundacja Edukacji Społecznej, która zajmuje się m.in. prowadzeniem zajęć z edukacji seksualnej w szkołach oraz działa na rzecz osób LGBT. W ostatnich latach otrzymała od stołecznego ratusza 3,7 mln złotych na „wsparcie osób z HIV” czy „przeciwdziałanie narkomanii”.

Organizacja uruchomiła w lipcu portal o nazwie „meskiebranie.pl”. Na stronie można znaleźć informacje dotyczące tzw. „chemseksu”, czyli współżycia seksualnego połączonego z zażywaniem narkotyków. W ramach kampanii Fundacja zamieściła na Facebooku film instruktażowy, na którym dwóch mężczyzn opowiada o m.in. o tym, dlaczego warto „zażywać narkotyki własnym sprzętem” i „samodzielnie odmierzać dawki” oraz dlaczego nie należy łączyć pigułki gwałtu z ketaminą lub alkoholem. Film na Facebooku dotarł do 3,5 tys. osób.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Inną organizacją, która otrzymała pieniądze od warszawskiego ratusza jest Fundacja Polityki Społecznej PREKURSOR. Według posła Kalety, celem organizacji jest „rozpowszechnianie wiedzy na temat branży usług seksualnych i sytuacji pracownic i pracowników seksualnych w Polsce, uznanie pracy seksualnej za pracę, sprzeciwianie się jakiejkolwiek formie kryminalizacji pracy seksualnej”. W ciągu ostatnich dwóch lat PREKURSOR otrzymał ponad milion złotych na realizację projektów.

W odpowiedzi na publikację portalu tvp.info, rzecznik prasowy m. st. Warszawy Kamil Dąbrowa nazwał oskarżenia posła Kalety „fake newsem”.

Czytaj także: Deklaracja LGBT jest w Warszawie realizowana

Czytaj także: Rabiej: zaczniemy od związków partnerskich a skończymy na adopcji dzieci przez homoseksualistów

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / tvp.info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz