Premier Hiszpanii Pedro Sanchez poinformował w czwartek parlament, że rząd rozważa wydłużenie zamknięcia kraju do maja – przekazuje Agencja Prasowa Reuters.

Jak podaje w czwartek Reuters, hiszpański premier Pedro Sanchez poinformował parlament o możliwości przedłużenia zamknięcia całego kraju do maja. Przekazał również, że według informacji spływających ze służby zdrowia pandemia może zaczynać maleć. „Ogień zaczyna być opanowywany” – powiedział.

Zobacz także: Turcja jednak nie zatrzyma hiszpańskich respiratorów

Na razie parlamentarzyści zgodzili się na przedłużenie trwania obostrzeń do 26 kwietnia, obywatele dalej będą musieli pozostać w domach z wyjątkiem wyjścia do pracy, po jedzenie czy po leki. Sanchez ogłosił, że w przeciągu dwóch tygodni ponownie poprosi parlament o zatwierdzenie przedłużenia ogólnokrajowej kwarantanny.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

970 PLN    (4.4%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Po dwóch dniach z tendencją wzrostową wśród ofiar śmiertelnych koronawirusa w czwartek liczba zgonów zmalała. Obecnie w Hiszpanii odnotowane zostały 15364 zgony przy 52165 ozdrowieniach i 152538 zdiagnozowanych przypadkach.

Zobacz także: Rząd Hiszpanii zabronił zwalniania pracowników z powodu koronawirusa

Premier Hiszpanii podczas posiedzenia parlamentu zakomunikował, że chce stworzyć porozumienie partii, związków i firm, tak aby mogło ono wspólnie odbudowywać gospodarkę po pandemii. „Proponuję wielki pakt dla ekonomii i rekonstrukcji społecznej Hiszpanii”.

Jak przekazywaliśmy, o przedłużeniu kwarantanny do maja myślą także Włosi. Według informacji Agencji Prasowej Reuters, włoski rząd będzie chciał przedłużyć zamknięcie kraju do trzeciego maja. Agencja powołuje się na źródła we włoskich związkach zawodowych.

Zobacz także: Władze Hiszpanii znacjonalizowały wszystkie szpitale

Źródło ze związków miało przekazać Reutersowi, że przed końcem kwietnia mogą zostać poluzowane niektóre obostrzenia dotyczące firm. Praca miałaby zostać przywrócona w niektórych zakładach po spełnieniu wymagań medycznych.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz