Premier Hiszpanii Pedro Sanchez poinformował w czwartek parlament, że rząd rozważa wydłużenie zamknięcia kraju do maja – przekazuje Agencja Prasowa Reuters.

Jak podaje w czwartek Reuters, hiszpański premier Pedro Sanchez poinformował parlament o możliwości przedłużenia zamknięcia całego kraju do maja. Przekazał również, że według informacji spływających ze służby zdrowia pandemia może zaczynać maleć. „Ogień zaczyna być opanowywany” – powiedział.

Zobacz także: Turcja jednak nie zatrzyma hiszpańskich respiratorów

Na razie parlamentarzyści zgodzili się na przedłużenie trwania obostrzeń do 26 kwietnia, obywatele dalej będą musieli pozostać w domach z wyjątkiem wyjścia do pracy, po jedzenie czy po leki. Sanchez ogłosił, że w przeciągu dwóch tygodni ponownie poprosi parlament o zatwierdzenie przedłużenia ogólnokrajowej kwarantanny.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Po dwóch dniach z tendencją wzrostową wśród ofiar śmiertelnych koronawirusa w czwartek liczba zgonów zmalała. Obecnie w Hiszpanii odnotowane zostały 15364 zgony przy 52165 ozdrowieniach i 152538 zdiagnozowanych przypadkach.

Zobacz także: Rząd Hiszpanii zabronił zwalniania pracowników z powodu koronawirusa

Premier Hiszpanii podczas posiedzenia parlamentu zakomunikował, że chce stworzyć porozumienie partii, związków i firm, tak aby mogło ono wspólnie odbudowywać gospodarkę po pandemii. „Proponuję wielki pakt dla ekonomii i rekonstrukcji społecznej Hiszpanii”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak przekazywaliśmy, o przedłużeniu kwarantanny do maja myślą także Włosi. Według informacji Agencji Prasowej Reuters, włoski rząd będzie chciał przedłużyć zamknięcie kraju do trzeciego maja. Agencja powołuje się na źródła we włoskich związkach zawodowych.

Zobacz także: Władze Hiszpanii znacjonalizowały wszystkie szpitale

Źródło ze związków miało przekazać Reutersowi, że przed końcem kwietnia mogą zostać poluzowane niektóre obostrzenia dotyczące firm. Praca miałaby zostać przywrócona w niektórych zakładach po spełnieniu wymagań medycznych.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz