Wobec szybkiego rozszerzania się pandemii koronawirusa na terenie Hiszpanii rząd tego państwa zadecydował o przejęciu przez państwo prywatnych szpitali i innej infrastruktury służącej ochronie zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia Hiszpanii ogłosiło w poniedziałek, że przejmuje zarządzanie wszystkimi prywatnymi szpitalami i przychodniami oraz ich zasobami. Jak powiedział szef resortu zapowiedział do wsparcia pracy lekarzy i pielęgniarek zostaną skierowani studenci czwartego roku kierunków medycznych. Hiszpania próbuje poradzić sobie z sytuacją największej liczby zakażonych w Europie po Włoszech. W Hiszpanii to już 9191 osób. W dodatku jak podała w poniedziałek gazeta „Financial Times” dynamika wzrostu zakażeń jest w Hiszpanii większa niż w jakimkolwiek innym państwie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Władze Hiszpanii były ostro krytykowane za początkowy brak aktywności wobec pojawienia się koronawirusa. Jeszcze 8 marca członkowie rządu Pedro Sáncheza uczestniczyli w wielkiej manifestacji feministycznej, która zgromadziła w Madrycie około 120 tys. osób. Brała w niej także udział minister ds. równości Irene Montero u której po kilku dniach wykryto zakażenie. Jednak w zeszłym tygodniu rząd Hiszpanii zdecydował się wprowadzić kwarantannę na terenie całego kraju co oznacza, że władze egzekwują zakaz opuszczania domów przez obywateli bez ważnej potrzeby.

„Rząd Hiszpanii ochroni wszystkich jej obywateli i zagwarantuje odpowiednie warunki życia by spowolnić rozwój pandemii z tak małą liczbą niedogodności jak to możliwe” – powiedział premier Sánchez.

Czytaj także: Cała Unia Europejską zamyka granicę zewnętrzną [+VIDEO]

businessinsider.com/ft.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz