Liderzy państw Unii Europejskiej zadecydowali w poniedziałek o zamknięciu granicy zewnętrznej wspólnoty przed obywatelami państw trzecich.

W poniedziałkowy wieczór prezydent Francji Emmanuel Macron poinformował, że przywódcy państw UE zgodzili się z postulatem zamknięcia jej granic dla obywateli państw trzecich. „Od jutrzejszego południa granice zewnętrzne Unii Europejskiej i strefy Schengen będą zamknięte” – słowa francuskiego prezydenta zacytował portal Politico. Jak powiedział w czasie swojego telewizyjnego wystąpienia Macron – „wszystkie podróże między krajami nie należącymi do Unii a Unią Europejską zostaną zawieszone na okres 30 dni”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wcześniej przewodnicząca Komisji Europejskiej zapowiedziała podjęcie takiej decyzji. Jak powiedziała Ursula von der Leyen „uważamy, że takie podróże powinny być ograniczone, aby nie rozprzestrzeniać wirusa w UE, ale też poza UE – powiedziała szefowa Komisji po telekonferencji państw G7”. Zakaz tego rodzaju podróży nie będzie jednak dotyczyć „obywateli UE wracających do domu, pracowników służby zdrowia, jak lekarze i pielęgniarki, ale również naukowców pracujących nad rozwiązaniem kryzysu” – podał portal wGospodarce.pl. Zakaz nie dotknie też „osób mających prawo do długoterminowego pobytu w UE, rodzin obywateli państw UE i dyplomatów”.

Von der Leyen zapowiadała pierwotnie, że decyzja w sprawie zamknięcia unijnych granic ma zostać podjęta formalnie przez przywódców dopiero we wtorek. Zakaz dotyczy zarówno transportu lądowego osób jak i transportu lotniczego. Nie dotyczy osób realizujących międzynarodowy transport towarów. Decyzja nie obejmuje też kwestii podróży między państwami członkowskimi, ta kwestia pozostaje w ramach kompetencji tych państw.

„Ten globalny kryzys ma poważny wpływ na ludzi, a także poważny wpływ na nasze gospodarki. Dziś na konferencji G7 przekazaliśmy bardzo jasne przesłanie, że trzymając się razem, pracując razem i koordynując nasze działania, jesteśmy w stanie przetrwać tę burzę” – powiedziała von der Leyen.

Czytaj także: Rosja zamknęła granicę z Białorusią

politico.eu/wgospodarce.pl/kresy.pl

 

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jaro7 :

    Daleki jestem od teorii spiskowych ale reakcja a właściwie praktycznie brak reakcji wielu rządów na ten wirus jest zastanawiająca.Otóż Włosi mogli jeszcze nie zdawać sobie sprawy jak szybko postępuje pandemia i kiedy trzeba było zacząć reagować,ale juz Niemcy,Francuzi ,Hiszpanie czy Brytole i Szwedzi wiedzieli a reakcja była bardzoooooo spóźniona.Może jednak chodzi o pozbycie się jak największej ilości ludzi starszych i słabych(Brytole chcieli przecież zarazić 60% społeczeństwa by nabyło ono naturalną ochronę ,uodporniło się na ten wirus,a że przy tym miało zginąć 500 tys ludzi to jak widać pryszcz dla rządzących).Przecież teraz wiadomo że siądzie gospodarka,zacznie się potężne bezrobocie które może doprowadzić do zadym ,rozruchów które będą pacyfikowane.Może to wstęp do NWO?