Prezydent Karol Nawrocki zapowiedział złożenie drugiego wniosku o referendum dotyczące unijnej polityki klimatycznej. Jak stwierdził, jeżeli wcześniejsze pytanie było niewłaściwe, zostanie ono zmienione, aby obywatele mogli wypowiedzieć się w tej sprawie.
Prezydent Karol Nawrocki oświadczył w piątek, że ponownie wystąpi z wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie unijnej polityki klimatycznej. Wcześniej Senat odrzucił jego inicjatywę dotyczącą głosowania w tej sprawie.
[kresy_ads-728]
Podczas spotkania w powiecie sokołowskim Nawrocki odniósł się do zaplanowanego referendum w Krakowie, które ma dotyczyć odwołania prezydenta miasta Aleksandra Miszalskiego.
„Ja nie wiem, jak się żyje w Krakowie, ale śledzę polityków, którzy mieszkają w Krakowie i politycy mówią do ludzi: „nie idźcie na referendum, nie chcemy słyszeć waszego głosu, nie interesuje nas wasz głos”. No tak nie można. Zawsze będę konsekwentnie prezydentem, który chce słyszeć głos narodu” — powiedział.
Prezydent przypomniał następnie, że izba wyższa parlamentu nie zgodziła się na referendum dotyczące unijnej polityki klimatycznej.
„Słyszałem, że pytanie było nieodpowiednie. Sprawa jest zbyt poważna, żeby złe pytanie decydowało o tym, czy będzie referendum o Zielonym Ładzie, czy nie będzie. I właśnie dlatego, pani marszałek Senatu, złożę drugi wniosek o referendum i zmienimy po prostu pytanie, jeśli ono jest nieodpowiednie, a naród się wypowie” — zapowiedział Nawrocki.
wiadomosci.wp.pl / Kresy.pl































