“Szefowie CD Projektu, należący do najbogatszych Polaków, przed wyborami przelali wraz z rodzinami znaczne kwoty na kampanię Rafała Trzaskowskiego” – napisała “Rzeczpospolita” (Rz) w poniedziałek.

Producent gier CD Projekt jest najcenniejszą polską firmą prywatną i jedną z niewielu, które odniosły międzynarodowy sukces. Jej flagowym produktem jest saga o wiedźminie. Firmą kieruje prezes Adam Kiciński oraz dwóch wiceprezesów Marcin Iwiński i Piotr Nielubowicz. Wszyscy przed ostatnimi wyborami prezydenckimi sowicie wsparli Rafała Trzaskowskiego – pisze “Rz”. Medium informuje, że szefowie firmy przed wyborami przelali wraz z rodzinami znaczne kwoty na kampanię Rafała Trzaskowskiego.

Medium powołuje się na informacje uzyskane z rejestru wpłat od osób fizycznych na rzecz komitetu kandydata KO. “Przy nazwiskach Kicińskiego, Iwińskiego i Nielubowicza widnieją kwoty 39 tys. zł. Tyle właśnie wynosił ustawowy limit wpłat na rzecz komitetu. Z rejestru wynika, że takie same kwoty wpłaciły też Karolina Kicińska, Renata Iwińska i Irmina Nielubowicz” – czytamy. “Rz” podkreśla, że są one prawdopodobnie członkami rodzin szefów firmy. Oznaczałoby to, że wraz z członkami rodzin, szefowie firmy wsparli kampanię Trzaskowskiego na łączną kwotę 234 tys. zł.

Zobacz także: Ks. Isakowicz-Zaleski: Trzaskowski neguje ludobójstwo Polaków na Wołyniu [+VIDEO]

Dział prasowy firmy odmówił komentarza w opisywanej sprawie tłumacząc, że nie zamierza komentować prywatnych aktywności członków jej zarządu.

Czytamy, że na ostatniej liście stu najbogatszych Polaków „Forbesa” Marcin Iwiński zajął dziewiąte miejsce z majątkiem 3,4 mld zł, Piotr Nielubowicz 20. miejsce (1,7 mld zł), a Adam Kiciński był 62. (0,9 mld zł).

Portal podkreśla, że w politykę firmy wpisane jest między innymi wsparcie dla ruchów LGBT.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Trzaskowski znowu ogłasza “tęczowy piątek” w szkołach

rp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply