Trzaskowski znowu ogłasza „Tęczowy Piątek” w szkołach

Aktywiści LGBT ponownie szykują się do odwiedzania szkół w ramach tzw. Tęczowego Piątku. Poinformował o tym w czwartek zwolennik tej inicjatywy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski napisał na Facebooku, że jutro, 30 października, odbędzie się w szkołach tzw. Tęczowy Piątek. Według niego akcja ta szykowana jest nie tylko w Warszawie, ale także w całej Polsce.

„To inicjatywa skierowana do młodzieży, mająca na celu przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na tożsamość czy orientację seksualną” – twierdzi Trzaskowski.

W swoim wpisie prezydent Warszawy przekonywał, że „treści przekazywane podczas Tęczowego Piątku są zgodne z podstawami programowymi nauczania w Polsce”, a nikt nie jest zmuszany do udziału w tej inicjatywie. Jego zdaniem Tęczowy Piątek przyczynia się do „budowania poczucia bezpieczeństwa” młodych Polek i Polaków poddanych jakoby w szkołach „dyskryminacji i przemocy ze względu na orientację czy tożsamość płciową”.

Tęczowy Piątek, organizowany już po raz piąty, to inicjatywa Kampanii Przeciw Homofobii. Przedstawiciele organizacji spotykają się z uczniami i nauczycielami, i przedstawiają im swoją interpretację zachowań homoseksualnych i namawiają do akceptacji dla nich.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w 2018 roku w związku z akcją „Tęczowy Piątek” Instytut Ordo Iuris ogłaszał, że zgodnie z prawem oświatowym podejmowanie takiej działalności wymaga nie tylko zgody dyrektora i rady szkoły, ale także rodziców. Co więcej, nawet jeśli rada rodziców zgodzi się na działalność organizacji LGBT w środowisku szkolnym, udział dziecka we wszystkich zajęciach, poza obowiązkowymi, uwarunkowany jest zgodą jego rodziców.

„Mając tego świadomość, środowiska propagujące obyczaje LGBT, usiłują przemycać kontrowersyjne treści na zajęciach obowiązkowych, korzystając z pomocy niektórych nauczycieli i zaopatrując ich w przygotowane przez siebie materiały. Na takim właśnie schemacie opierać się ma »Tęczowy Piątek«” – alarmowało w 2018 roku Ordo Iuris. „Praktyka ta stanowi jednak głęboką ingerencję w prawo rodziców do wychowania i zapewnienia dziecku wychowania zgodnego z ich przekonaniami, co jest gwarantowane przez Konstytucję RP, ustawy zwykłe i ratyfikowane przez Polskę, najważniejsze traktaty międzynarodowe” – zauważał mec. Rafał Dorosiński z Centrum Analiz Prawnych Ordo Iuris.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdaniem Ordo Iuris po doświadczeniach z 2018 roku środowiska LGBT „po cichu” przygotowywały się do „Tęczowego Piątku” w 2019 roku.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz