Zdaniem ekspertów Instytutu Ordo Iuris akcja środowisk LGBT „Tęczowy Piątek” może naruszać prawo oświatowe. Instytut poprzez swoją stronę internetową udostępnia formularz oświadczenia, które mogą wypełnić rodzice nie życzący sobie, by ich dziecko było w szkole poddawane homopropagandzie.

W związku z akcją „Tęczowy Piątek” Ordo Iuris przypomniało, że zgodnie z prawem oświatowym podejmowanie takiej działalności wymaga nie tylko zgody dyrektora i rady szkoły, ale także rodziców. Co więcej, nawet jeśli rada rodziców zgodzi się na działalność organizacji w środowisku szkolnym, udział dziecka we wszystkich zajęciach, poza obowiązkowymi, uwarunkowany jest zgodą jego rodziców.

„Mając tego świadomość, środowiska propagujące obyczaje LGBT, usiłują przemycać kontrowersyjne treści na zajęciach obowiązkowych, korzystając z pomocy niektórych nauczycieli i zaopatrując ich w przygotowane przez siebie materiały. Na takim właśnie schemacie opierać się ma »Tęczowy Piątek«. Praktyka ta stanowi jednak głęboką ingerencję w prawo rodziców do wychowania i zapewnienia dziecku wychowania zgodnego z ich przekonaniami, co jest gwarantowane przez Konstytucję RP, ustawy zwykłe i ratyfikowane przez Polskę, najważniejsze traktaty międzynarodowe” – zauważył mec. Rafał Dorosiński z Centrum Analiz Prawnych Ordo Iuris.

W opinii Ordo Iuris jest to próba „obejścia” rodziców i wytrącenia im podstawowego narzędzia wpływu na treści przekazywane dzieciom w szkole.

Ordo Iuris radzi, by rodzice, którzy otrzymali wiadomość o mającym odbyć się w szkole ich dzieci „Tęczowym Piątku”, a nie chcą narażać ich na przekazywane wówczas treści powinni wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym pytaniem o dokładną podstawę prawną w oparciu o którą wydarzenie jest realizowane oraz o jego dokładny przebieg i prowadzące go osoby, a jednocześnie powinny złożyć rodzicielskie oświadczenie wychowawcze. W oświadczeniu takim rodzice informują szkołę o braku swojej zgody na udział dziecka we wszelkich wykraczających poza program szkolny działaniach propagandowych, opartych na ideologii gender, ideologicznych koncepcjach płci „kulturowej” lub „społecznej”, oraz tożsamości płciowej i seksualnej. Rodzice powinni także złożyć osobne oświadczenie o braku zgody na udział dziecka w zajęciach „Tęczowego Piątku”.

W razie zignorowania takich oświadczeń przez szkołę rodzice będą mogli zawiadomić o naruszeniu ich praw właściwe organy administracyjne i dochodzić ochrony swoich dóbr osobistych na drodze sądowej. Ordo Iuris zadeklarowało gotowość udzielenia pomocy merytorycznej w takich przypadkach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, działacze organizacji „Kampania Przeciw Homofobii” chcą jutro przeprowadzić w szkołach tak zwany „Tęczowy Piątek”. Przedstawiciele organizacji będą spotykać się z uczniami i nauczycielami w 211 placówkach. Mają im przedstawić swoją interpretację zachowań homoseksualnych i namawiać do akceptacji dla nich, a także namawiać do głosowania na polityków wspierających „prawa osób LGBT”.

Kresy.pl / Ordo Iuris

Ochroń swoje dziecko przed „Tęczowym Piątkiem” – namawia Ordo Iuris
Oceń ten artykuł

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz