Informację o wybudzeniu ze śpiączki byłego podwójnego agenta Siergiej Skripal, który został otruty w Wielkiej Brytanii, podał rosyjski portal „Vesti.ru.”

Wcześniej informację o poprawie stanu zdrowia Skripala podał dyrektor szpitala w Salisbury. Według niej stan byłego pułkownika GRU już nie jest krytyczny. Jeszcze lepiej czuje się jego córka, która jest przytomna i jej stan określono jako stabilny. Nie informowano jednak, że Skripal wybudził się ze śpiączki.

Siergiej Skripal reaguje dobrze na leczenie, jego stan szybko się poprawia i nie jest on już w stanie krytycznym – podało w piątek BBC powołując się na oświadczenie dyrektor medycznej szpitala w Salisbury Christine Blanshard.

Przypomnijmy, że rosyjska telewizja Rossija-1 wypuściła nagranie audio, przedstawiające zdaniem dziennikarzy rozmowę telefoniczną Julii Skripal i jej kuzynki Wiktorii. Dziennikarze telewizji zaznaczyli, że nie mogą potwierdzić autentyczności nagrania. W rozmowie z agencją Interfax Wiktoria Skripal potwierdziła przeprowadzenie rozmowy z kuzynką. Tak, rozmawialiśmy. Julia powiedziała, że czuje się dobrze – powiedziała. Na pytanie o stan zdrowia ojca, Julia Skripal miała powiedzieć, że wszystko jest w porządku. Wszyscy się regenerujemy, wszyscy są żywi. Dodała: teraz odpoczywa, śpi, wszyscy są zdrowi. Nikt nie ma żadnych nieodwracalnych zmian, niedługo wyjdę ze szpitala.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Były pułkownik GRU Siergiej Skripal i jego córka Julia trafili do szpitala na początku marca po zaatakowaniu środkiem paralityczno-drgawkowym w brytyjskim Salisbury. Ich stan określano jako krytyczny. Wielka Brytania oskarżyła Rosję o otrucie ich środkiem o nazwie Nowiczok, czemu rosyjskie władze stanowczo zaprzeczyły. Sprawa doprowadziła do wydalenia ponad 140 rosyjskich dyplomatów przez kraje Unii Europejskiej i NATO, a także Ukrainę i Australię. Rosja odpowiedziała na te działania retorsjami.

Kresy.pl / interia.pl / vesti.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz