Julia Skripal wydała oświadczenie: Sytuacja jest dość dezorientująca

Jednocześnie rosyjska telewizja Rossija-1 wyemitowało nagranie audio, które ma przedstawiać rozmowę telefoniczną jaką miała odbyć leżącą w brytyjskim szpitalu Julia Skripal, i jej kuzynką Wiktorią.

Julia Skripal oświadczyła w czwartek, że czuje się coraz lepiej. Poprosiła również o uszanowanie prywatności jej samej i jej rodziny. Oświadczenie zostało wydane za pośrednictwem londyńskiej policji.

W oświadczeniu 33-letnia Julia Skripal zaznaczyła że cała ta sytuacja jest dość dezorientująca. Odzyskałam świadomość ponad tydzień temu i z każdym dniem mam coraz więcej siły. (…) Mam nadzieję, że uszanują państwo prywatność moją i mojej rodziny w czasie rekonwalescencji.

CZYTAJ TAKŻE: Brytyjski dziennik: trującą substancję podrzucono do bagażu córki Skripala w Rosji

Córka byłego rosyjskiego szpiega podziękowała za życzenia powrotu do zdrowia, a także wyraziła wdzięczność lekarzom i personelowi szpitala w Salisbury, którzy opiekowali się nią i jej ojcem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jednocześnie rosyjska telewizja Rossija-1 wypuściła nagranie audio, przedstawiające zdaniem dziennikarzy rozmowę telefoniczną Julii Skripal i jej kuzynki Wiktori. Dziennikarze telewizji zaznaczyli, że nie mogą potwierdzić autentyczności nagrania. W rozmowie z agencją Interfax Wiktoria Skripal potwierdziła przeprowadzenie rozmowy z kuzynką. Tak, rozmawialiśmy. Julia powiedziała, że czuje się dobrze – powiedziała.

Wiktoria miała otrzymać telefon od dzień po tym, jak przekazała mediom, że nie może się kontaktować z Julią. Na nagraniu można usłyszeć Julka? Słyszę po głosie, że to ty. Dali ci telefon? – pytała Wiktoria. „Tak” – odpowiedziała rozmówczyni. Kuzynka otrutej Rosjanki stwierdziła, że kiedy otrzyma wizę, to przyleci do niej. Julia Skripal miała odpowiedzieć jednak: Nikt ci nie da wizy, Wika. Zaznaczyła także, że wątpliwe, by udało im się zobaczyć.

Na pytanie o stan zdrowia ojca, Julia Skripal miała powiedzieć, że wszystko jest w porządku. Wszyscy się regenerujemy, wszyscy są żywi. Dodała: teraz odpoczywa, śpi, wszyscy są zdrowi. Nikt nie ma żadnych nieodwracalnych zmian, niedługo wyjdę ze szpitala.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz