Jak informuje strona rosyjska, w katastrofie myśliwca Su-30 w obwodzie królewieckim (kaliningradzkim) zginęła załoga samolotu.

W sobotę w obwodzie królewieckim (kaliningradzkim) doszło do katastrofy lotniczej rosyjskiego myśliwca Su-30. Według strony rosyjskiej, samolot rozbił się podczas lotu szkoleniowego. Załoga zginęła.

„12 sierpnia podczas lotu ćwiczebno-szkoleniowego w obwodzie kaliningradzkim na obszarze niezamieszkanym rozbił się samolot Su-30. Lot odbywał się bez wyposażenia bojowego. Załoga samolotu zginęła” – głosi oficjalny komunikat służby prasowej Zachodniego Okręgu Wojskowego. Nie sprecyzowano, gdzie dokładniej spadł samolot.

Jak podaje agencja Interfax, według wstępnych informacji przyczyną katastrofy była awaria techniczna.

W sieci pojawiły się nagrania z miejsca zdarzenia. Na jednym z nich widać nadlatujący myśliwiec, który przelatuje nad ludźmi zgromadzonymi na imprezie plenerowej i znika z kadru. Filmujący po chwili ponownie uchwycił samolot, prawdopodobnie ten sam, który wykonuje gwałtowny skręt przez lewe skrzydło, obraca się niemal plecami do ziemi, zaczyna pikować i znika za drzewami. Na nagraniu nie widać momentu uderzenia w ziemię.

Inny film, wykonany zapewne niedługo później, pokazuje już gęsty, ciemny dym, unoszący się znad miejsca, gdzie spadł Su-30. Na jednym zdjęciu prawdopodobnie widać też wrak myśliwca.

Su-30 to wielozadaniowy myśliwiec, w nomenklaturze rosyjskiej określany jako samolot generacji 4+.

Czytaj także: Rosyjski samolot wojskowy rozbił się przy granicy z Ukrainą

Miesiąc temu, 17 lipca, 17 lipca, rosyjski samolot szturmowy Su-25 rozbił się na Morzu Azowskim. Wcześniej, na początku lipca, MiG-31 spadł i rozbił się w trakcie lotu szkoleniowego.

Interfax  / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply