Rosyjski okręt oddał strzały w kierunku tureckiego statku

Rosyjski niszczyciel Smietliwy oddał strzały z broni małokalibrowej w kierunku tureckiego statku na Morzu Egejskim.

O zdarzeniu, które miało miejsce w odległości 22 kilometrów od greckiej wyspy Lemnos na Morzu Egejskim, poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony. Twierdzi ono, że turecki statek znajdował się na kursie kolizyjnym wobec niszczyciela, zaś jego załoga nie była w stanie nawiązać łączności radiowej z tureckmi marynarzami. Turcy, według rosyjskiego komunikatu, nie odpowiadali także na sygnały wizualne i flary. W związku z tym, gdy turecki statek znalazł się w odległości 600 metrów rosyjski kapitan wydał rozkaz oddania strzałów po torze przemieszczania się statku. Po tym zdarzeniu turecki statek będący najprawdopodobniej kutrem rybackim zmienił kurs i odpłynął.

Do rosyjskiego Ministerstwa Obrony wezwano attache wojskowego tureckiej ambasady w Moskwie.

aljazeera.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. donald
    donald :

    https://t.co/O3VZmp2mYC
    To jest link do filmu pokazujacego radosc mieszkancow miasta Homs w Syrii po tym jak do niego wkroczyla kilka dni temu armia syryjska.
    Czesc miasta Homs-dzielnica Waer byla zajeta przez islamistow/Cia/Arabia Saudyjska wspieranych . W zeszlym tygodniu Armia syryjska pozwolila czesci im opuscic Homs a tym ktorzy chcieli zostac przebaczyla. Na filmiku sa pokazani mieszkancy dzielnicy Waer w Homs ktorzy swietuja wejscie armii syryjskiej.