Rosyjskie Państwowe Centrum Badań Wirusologicznych i Biotechnologicznych Wektor planuje rozpocząć produkcję nowej szczepionki na koronawirusa w listopadzie, poinformował jego dyrektor generalny Rinat Maksjutow w programie na kanale telewizyjnym Rossija 1, przekazała w niedzielę agencja prasowa Tass.

Jak poinformowała w niedzielę rosyjska agencja prasowa Tass, podczas wywiadu udzielonego stacji Rossija 1, Rinat Maksjutow dyrektor generalny Rosyjskiego Państwowego Centrum Badań Wirusologicznych i Biotechnologicznych Wektor, poinformował że centrum planuje rozpoczęcie produkcji szczepionki na koronawirusa w listopadzie 2020 roku.

„Spodziewamy się rozpocząć produkcję już w listopadzie tego roku. Tak więc bliżej końca i początku przyszłego roku możemy mówić o przejściu na szczepienia przynajmniej dla osób z grup ryzyka, a następnie przejść na masowe szczepienia” – przekonywał Maksjutow.

Wcześniej wicepremier Rosji Tatiana Golikowa poinformowała na spotkaniu poświęconym sytuacji sanitarno-epidemiologicznej, w którym uczestniczył prezydent Władimir Putin, że państwowa rejestracja szczepionki COVID-19 opracowanej przez Wektor jest zaplanowana na wrzesień, a pierwsza partia ma być wyprodukowana do października.

Zobacz też: Stany Zjednoczone zakupią 100 milionów dawek eksperymentalnej szczepionki na koronawirusa

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Od początku pandemii na całym świecie zostało zarażonych ponad 17,8 mln osób i odnotowano ponad 685 000 zgonów. Do tej pory w Rosji potwierdzono 850 870 przypadków koronawirusa, a 650 173 pacjentów wyzdrowiało z choroby. Najnowsze dane z Rosji wskazują na 14 128 ofiar śmiertelnych w całym kraju. Wcześniej rosyjski rząd uruchomił infolinię internetową, aby informować opinię publiczną o sytuacji w kraju.

Jak informowaliśmy, Aleksander Rumiancew, rosyjski ekspert rządowy w sprawie koronawirusa ostrzegał przed traktowaniem szczepienia jako cudownego leku. „Wszyscy czekamy na szczepionkę, która jest opracowywana przez około 20 zespołów w naszym kraju. Jednak, jako lekarz, nie oczekuję, że te szczepienia będą w 100% panaceum. Teraz są masowe szczepienia przeciw grypie. jednocześnie liczba zgonów z tego powodu na całym świecie wynosi około 600 000 osób rocznie. Oznacza to, że sytuacja jest nadal taka sama, ale przyzwyczailiśmy się do niej. Wierzę, że również przeżyjemy tę infekcję ”- poinformował.

Rumiancew zauważył, że prace nad opracowaniem szczepionek pobudziły nowe badania, w szczególności w dziedzinie sztucznych wirusów, wirusów naturalnych i ewolucji niektórych patogenów. „Niemal co roku mamy nowe infekcje z powodu zmieniającego się siedliska, więc sytuacja na pewno się powtórzy”.

Zobacz też: W Rosji przeprowadzono już ponad 28 milionów testów na koronawirusa

Kresy.pl/Tass
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz