Rosjanie ujawnili zdjęcie prototypowego, pojazdu opancerzonego Łasok 4-P – przekazał w piątek portal The Drive. Testowany prototyp powstał w 2020 roku.

Jak poinformował w piątek portal The Drive, Rosjanie ujawnili zdjęcie prototypowego, pojazdu opancerzonego Łasok 4-P. Testowany prototyp powstał w 2020 roku.

Ze względu na kąty nachylenia opancerzonych powierzchni i pancerza rozproszonego, stalowy pancerz korpusu nie przekracza 4,5 mm, a przedni pancerz ma w niektórych sekcjach 6-8 mm grubości.

Zobacz też: Rosyjskie bombowce zostały przechwycone przez rumuńskie i norweskie myśliwce

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Łasok 4-P z pancerną kapsułą i modułem ładunkowym został zaprojektowany z niską sylwetką i niewielką wagą do transportu wewnątrz wielozadaniowych śmigłowców Mi-8AMTSh. Pancerna kapsuła jest połączona z przedziałem ładunkowym opancerzonym włazem z tyłu. Przedział ładunkowy może pomieścić kolejnych trzech spadochroniarzy chronionych pancerzem przednim i bocznym.

Przedział silnikowy Łasoka 4-P ma specyficzną konfigurację i specjalną projekcję opartą na zasadzie podzielonej na segmenty warstw pancerza rozproszonego, aby zmniejszyć sygnaturę cieplną pojazdu. Chłodnice silnika są chronione unikalnym pancerzem ze ściągaczem.

Przed komorą silnika przewidziano miejsce na wyciągarkę i dodatkowe wyposażenie.

Zobacz też: System Tornado-G na podwoziu gąsienicowym wzmocni rosyjskie siły w Arktyce

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Projektant przekazał mediom, że masa własna Łasoka to 2045 kg, pełna waga to 2700 kg, a nośność to 650 kg.

Łasok-4 ma 1720 mm wysokości, 1880 mm szerokości i 3970 mm długości. Rozstaw osi wynosi 2420 mm, a prześwit 370 mm. Pojazd może pokonać 0,9 metra wody.

Wyposażony jest w antyurazowe siedzenia, oparcie przeciwodłamkowe, specjalną konfigurację korpusu z rozłożonym pancerzem, odchylenie do tyłu powierzchni bocznych oraz specjalne kąty powierzchni poziomych. W przeciwieństwie do większych pojazdów opancerzonych, kompaktowy Lasok 4-P ma prawie ten sam poziom ochrony balistycznej i główne zalety, zwrotność i przeżywalność w walkach miejskich – informuje Army Recognition.

Zobacz też: Rzecznik prezydenta Turcji: nie zrezygnujemy z zakupu S-400

Kresy.pl/The Drive/Army Recognition

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz