Rosyjskie wojska lądowe i siły powietrzne otrzymały w pierwszej połowie 2020 roku ponad 160 czołgów i innych pojazdów opancerzonych – poinformował w środę rosyjski wiceminister obrony Aleksiej Kriworuczko, przekazała agencja prasowa Tass.

Jak poinformowała w środę rosyjska agencja prasowa Tass, wiceminister obrony Rosji Aleksiej Kriworuczko ogłosił, że w pierwszej połowie 2020 roku rosyjskie wojsko zostało wzmocnione o 160 czołgów i pojazdów opancerzonych.

„W sumie 57 nowych i 104 naprawionych pojazdów pancernych dostarczono do Armii i Sił Powietrznych” – poinformował wiceminister obrony w środę.

Sprzęt wojskowy dostarczony żołnierzom obejmował bojowe wozy piechoty BMD-4M, bojowe wozy piechoty BMP-3 i BMP-2, a także czołgi T-72B i T-80, wskazał wiceminister obrony. Dyrektor wykonawczy Zakładu Budowy Maszyn Kurgan poinformował, że przedsiębiorstwo dostarczy w tym roku 85 bojowych wozów piechoty BMP-3, a 68 z nich zostało już wysłanych.

Rosyjskie wojska otrzymały również 543 nowe pojazdy, naprawiono 145 innych. Wojsko otrzymało ponad 150 sztuk uzbrojenia rakietowego i artyleryjskiego, ponad 400 000 sztuk broni i wyposażenia przenośnego oraz ponad 2 000 zestawów spadochronowych. Do rosyjskich wojsk zostały dostarczone też 22 haubice Msta-S i 10 samobieżnych dział artyleryjskich 2S35 Koalicja. Dodał, że trwa również dostawa 11 dwusekcyjnych gąsienicowych transporterów DT-10PM.

Dyrektor generalny Grupy Kałasznikow Dmitrij Tarasow poinformował, że firma dostarczyła 37 500 najnowszych karabinów AK-12. Grupa Kałasznikow już zaczęła wypełniać swoje zobowiązania umowne na 2021 rok – przekonywał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak przekazaliśmy wcześniej na naszym portalu, rosyjskie władze poinformowały, że już trwa produkcja czołgów i pojazdów bojowych w oparciu o najnowszą platformę bojową Armata. Proces odbywa się w ramach kontraktu, który został podpisany kilka lat temu przez rosyjski resort obrony.

Tak, prace trwają” – agencja „Tass” cytuje odpowiedź ministra na pytanie dotyczące rozpoczęcia produkcji pojazdów.

Manturow podkreślił, że twórcy najnowszego rosyjskiego czołgu T-14 Armata rozwiązali problemy z jego silnikami i kamerami termowizyjnymi. „Tak, problemy zarówno z silnikami, jak i kamerami termowizyjnymi zostały rozwiązane. Zaznaczył także, że wdrażanie pojazdu na wyposażenie rosyjskiej armii idzie zgodnie z planem.

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz