Osiem nowych dział samobieżnych 2S35 Koalitsiya-SV zostało dostarczonych do rosyjskich arsenałów gdzie oczekują wysyłki do oddziałów – poinformował w środę portal Army Recognition. Pierwsze jednostki tego systemu zostały pokazane w 2015 roku.

Jak poinformował w środę portal Army Recognition, osiem samobieżnych dział 2S35 Koalitsiya-SV czeka już w magazynach wojskowych na transport do rosyjskich oddziałów.

2S35 Koalitsiya-SV to nowa generacja rosyjskiej samobieżnej haubicy gąsienicowej opartej na podwoziu 2S19 i wyposażonej w nową wieżę. Nie tak dawno temu Rosja zaprezentowała haubicę samobieżną z podwójną lufą pod nazwą 2S35, ale projekt został anulowany. 2S35 Koalitsiya-SV jest wyposażona w nowoczesne działo 2A88 kalibru 152 mm o prędkości strzelania większej niż dziesięć pocisków na minutę, zdalnie sterowane za pomocą wieży 6C21 uzbrojonej w karabin maszynowy Kord 12,7 mm, a także w nowoczesny system automatyki do prowadzenia pistoletu, wyboru celu i nawigacji.

Zobacz też: Rosyjskie samoloty bojowe w Libii – nowe informacje, Amerykanie opublikowali zdjęcia [+FOTO]

Stanowiska strzelca i dowódcy są wyposażone w cyfrowe wyświetlacze i zintegrowane w pojedynczy zautomatyzowany system kontroli łącza taktycznego, który umożliwia odbieranie oznaczeń celów za pośrednictwem cyfrowego kanału komunikacyjnego, całodobowy monitoring terenu, autonomiczne obliczanie instalacji strzeleckich i regulację ognia w wszelkie warunki pogodowe. Koalitsiya-SV może uderzać w cele w odległości do 70 km.

W marcu 2015 roku w internecie ukazało się pierwsze zdjęcie przedstawiające nowego 2S35 podczas próby parady wojskowej w dniu zwycięstwa 9 maja 2015 roku. Niektóre rosyjskie źródła podały, że 2S35 może strzelać w pełni autonomicznie bez żadnej załogi w wieży.

Zobacz też: Rosja przygotowuje się do testów podwodnego drona „Posejdon”

Kresy.pl/Army Recognition

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply