Władze USA chcą wstrzymać wydawanie wiz pracowniczych nawet tym cudzoziemcom, którzy są wysoko wykwalifikowanymi specjalistami.

Donald Trump ma zawiesić program wizowy dla specjalistów. Jak twierdzi portal Forsal, który napisał w środę o sprawie, prezydent USA robi tak „pod presją republikańskich kongresmenów i członków własnej ekipy”. Program obejmuje wizy typu H-1B czyli przeznaczone dla cudzoziemców posiadających co najmniej wyższe wykształcenie specjalistyczne pierwszego stopnia. Spis zawodów w jakich można zatrudniąć tego rodzaju specjalistów określa służba imigracyjna – United States Citizenship and Immigration Services.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wiza taka wydawana jest cudzoziemcowi odpowiadającemu na konkretną ofertę pracy ze strony amerykańskiego przedsiębiorstwa. Wśród cudzoziemców jacy w 2018 r. otrzymali wizy H-1B najwięcej wiz wydano osobom urodzonym w Indiach (56,17 proc.), Chińczykom (8,5 proc.) i obywatelom Korei Południowej (7,2 proc.).

Władze USA chcą zatrzymać przejmowanie przez cudzoziemców miejsc pracy wobec ogromnego wzrostu bezrobocia wywołanego przez pandemię koronawirusa SARS COVID-19, która ma w tym państwie bardzo ciężki przebieg i która doprowadziła do poważnego zablokowania gospodarki.

Forsal twierdzi, że administracja Trumpa chce dodatkowo wstrzymać program Optional Practical Training, który polegał na wspieraniu cudzoziemskich studentów i absolwentów, którzy chcieli znaleźć pracę i pozostać w USA.

Senatorzy z którymi rozmawiali dziennikarze gazety „New York Times” powiedzieli, że wspomniane programy mogą zostać ponownie uruchomione w sytuacji gdy bezrobocie w kraju wróci do normalnego poziomu.

forsal.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz