We wtorek rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow rozmawiał przez telefon z sojusznikiem libijskiego generała Chalifa Haftara – poinformował Reuters. Rosyjski szef dyplomacji miał wzywać do natychmiastowego zawarcia zawieszenia broni.

Jak poinformowała Agencja Prasowa Reuters, Siergiej Ławrow rosyjski minister spraw zagranicznych, podczas wtorkowej rozmowy telefonicznej z współpracownikiem Chalifa Haftara miał namawiać do natychmiastowego zawieszenia broni. Przekazał również, że intencją strony rosyjskiej jest doprowadzenie do rozmów politycznych i stworzenie zjednoczonego rządu w Libii.

Zobacz też: Informacje o opuszczaniu libijskiego frontu przez rosyjskich najemników

Według oświadczenia rosyjskiego Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ławrow przekazał tę wiadomość przewodniczącemu libijskiej Izby Reprezentantów, podczas rozmowy telefonicznej.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Podczas rozmowy urzędnicy przeprowadzili szczegółową wymianę poglądów na temat wydarzeń w Libii w warunkach ciągłej konfrontacji zbrojnej między wschodnimi i zachodnimi obozami wojskowo-politycznymi. Obie strony podkreśliły, że militarne rozwiązanie kryzysu nie ma perspektyw i że konieczne jest niezwłoczne rozpoczęcie konstruktywnego dialogu wszystkich libijskich sił politycznych” – przekazało rosyjskie MSZ.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przewodniczący jest powiązany z generałem Chalifem Haftarem, przywódcą politycznym i wojskowym Libijskiej Armii Narodowej, która nie zgadza się z władzą rządu w Trypolisie.

Zobacz też: Rosyjskie samoloty bojowe w Libii – nowe informacje, Amerykanie opublikowali zdjęcia [+FOTO]

Wojsko USA wcześniej we wtorek oskarżyło Rosję o rozmieszczenie samolotów myśliwskich w Libii w celu wsparcia rosyjskich najemników walczących o siły wschodnie, zwiększając obawy o nową eskalację konfliktu, rosyjskie ministerstwo obrony nie odpowiedziało.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz