We wtorek rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow rozmawiał przez telefon z sojusznikiem libijskiego generała Chalifa Haftara – poinformował Reuters. Rosyjski szef dyplomacji miał wzywać do natychmiastowego zawarcia zawieszenia broni.

Jak poinformowała Agencja Prasowa Reuters, Siergiej Ławrow rosyjski minister spraw zagranicznych, podczas wtorkowej rozmowy telefonicznej z współpracownikiem Chalifa Haftara miał namawiać do natychmiastowego zawieszenia broni. Przekazał również, że intencją strony rosyjskiej jest doprowadzenie do rozmów politycznych i stworzenie zjednoczonego rządu w Libii.

Zobacz też: Informacje o opuszczaniu libijskiego frontu przez rosyjskich najemników

Według oświadczenia rosyjskiego Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ławrow przekazał tę wiadomość przewodniczącemu libijskiej Izby Reprezentantów, podczas rozmowy telefonicznej.

„Podczas rozmowy urzędnicy przeprowadzili szczegółową wymianę poglądów na temat wydarzeń w Libii w warunkach ciągłej konfrontacji zbrojnej między wschodnimi i zachodnimi obozami wojskowo-politycznymi. Obie strony podkreśliły, że militarne rozwiązanie kryzysu nie ma perspektyw i że konieczne jest niezwłoczne rozpoczęcie konstruktywnego dialogu wszystkich libijskich sił politycznych” – przekazało rosyjskie MSZ.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przewodniczący jest powiązany z generałem Chalifem Haftarem, przywódcą politycznym i wojskowym Libijskiej Armii Narodowej, która nie zgadza się z władzą rządu w Trypolisie.

Zobacz też: Rosyjskie samoloty bojowe w Libii – nowe informacje, Amerykanie opublikowali zdjęcia [+FOTO]

Wojsko USA wcześniej we wtorek oskarżyło Rosję o rozmieszczenie samolotów myśliwskich w Libii w celu wsparcia rosyjskich najemników walczących o siły wschodnie, zwiększając obawy o nową eskalację konfliktu, rosyjskie ministerstwo obrony nie odpowiedziało.

Kresy.pl/Reuters

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz