Rosyjscy specjaliści wojskowi stworzyli bezpieczną cyberprzestrzeń za pomocą systemu Portal, aby omawiać kwestie obronne z władzami państwowymi – poinformował w piątek minister obrony Rosji Siergiej Szojgu.

Jak przekazała agencja prasowa Tass, minister obrony Rosji Siergiej Szojgu poinformował w piątek, że rosyjscy specjaliści wojskowi stworzyli bezpieczną cyberprzestrzeń za pomocą systemu Portal, aby omawiać kwestie obronne z władzami państwowymi.

„Wymiana informacji z regionami Federacji Rosyjskiej została nawiązana za pośrednictwem systemu Portal. Umożliwiło to stworzenie pierwszej w historii poufnej przestrzeni informacyjnej między różnymi szczeblami władzy państwowej” – powiedział szef obrony na międzyagencyjnym konferencji.

Zobacz też: Rosja odpowie na unijne sankcje nałożone w związku z cyberatakami

System komunikacji między agencjami przeszedł próbę w 2020 roku i dalej się rozwija. Opracowano nowe formy i metody interakcji oraz „osiągnięto bardziej jakościowy poziom odpowiedzi operacyjnej i spójności” – podkreślił Szojgu.

Walka ze światową pandemią koronawirusa to zadanie o znaczeniu państwowym – podkreślił szef obrony, wskazując na wielofunkcyjne centra medyczne budowane i z powodzeniem działające w regionach wraz z mobilnymi szpitalami wojskowymi rozmieszczonymi w ogniskach COVID-19.

Ministerstwo obrony Rosji przywiązuje również dużą wagę do codziennego monitorowania państwowego programu zbrojeniowego i prac nad rozwojem systemu wojskowej patriotycznej edukacji młodzieży – powiedział.

Zobacz też: Północnokoreańscy hakerzy wykradali w Polsce informacje

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Również kwestie społeczne żołnierzy i członków ich rodzin są z powodzeniem rozwiązywane we współpracy z władzami regionalnymi. Realizacja tak szerokiego wachlarza zadań skłoniła do skoordynowania prac i aktywnych działań organów władzy państwowej” – zakończył minister Szojgu.

Zobacz też: Brytyjskie MSZ: „Jesteśmy pewni, że rosyjscy hakerzy chcieli przejąć informacje o szczepionce na COVID-19”

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz