Ponad 150 pacjentów zostało ewakuowanych w sobotę z prowizorycznego szpitala dla zakażonych koronawirusem w Czelabińsku w Rosji na południowym Uralu po wybuchu tlenu i pożarze – poinformowała agencja prasowa Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, w piątek w Czelabińsku w Rosji wybuchł pożar prowizorycznego szpitala dla zakażonych koronawirusem. 158 osób zostało ewakuowanych.

Ministerstwo poinformowało, że pożar wybuchł po wybuchu w „kabinie tlenowej” w akademiku, który był używany jako tymczasowy szpital. Media podają, że 158 osób zostało ewakuowanych i przyjętych do innych szpitali w mieście.

Według wstępnych informacji nikt nie został ranny. Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że 158 pacjentów jest leczonych w innych klinikach i że w wyniku pożaru nie było ofiar śmiertelnych.

Gubernator obwodu czelabińskiego zaprzeczył doniesieniom, że w wypadku zginęło dwóch pacjentów, twierdząc, że zginęli przed wybuchem i pożarem, podała agencja prasowa Reuters.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak poinformowaliśmy wcześniej, wczoraj do wszystkich szpitali i klinik położniczych w Moskwie zadzwonił telefon ostrzegający przez podłożonymi bombami.

„Anonimowy alarm bombowy otrzymano we wszystkich szpitalach i klinikach położniczych stolicy Rosji. Ta informacja jest obecnie sprawdzana” – podało źródło.

Służby ratownicze rozpoczęły inspekcje tych placówek medycznych.

Fala alarmów bombowych zaczęła napływać do wielu rosyjskich miast w listopadzie 2019 roku. Anonimowe osoby wysyłały e-maile z ostrzeżeniami o możliwych eksplozjach w sądach, szkołach, centrach handlowych, sklepach i na uniwersytetach. Od 3 marca zgłoszenia te pojawiają się również w kontekście lotnisk. Żadne z nich nie zostało potwierdzone. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała o zablokowaniu pięciu zagranicznych zasobów, które były źródłem tysięcy fałszywych zagrożeń bombowych.

Zobacz też: W Moskwie aresztowano uczestników międzyetnicznej bijatyki

Kresy.pl/Reuters

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz