Płacąc specjalną kartą osoby objęte programem będą mogły kupować rosyjską żywność, a także nasiona i sadzonki.

Minister Denis Manturow ogłosił: ​Rosyjskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu wraz z Ministerstwem Finansów planują w 2017 roku wystartować z programem elektronicznych kart na żywność. Zdaniem szefa resortu przemysłu program ma na celu pomóc najbiedniejszym, których nie stać na świeże jedzenie. Dodatkowo ministerstwo chce w ten sposób pomóc rosyjskim producentom i rolnikom. Prace nad programem trwały od 2015 roku.CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Putin postawi na rosyjską wieś?

Karta, która będzie przypominać zwyczajną kartę bankomatową co miesiąc będzie zasilana ustaloną kwotą. Posiadacz będzie mógł za te pieniądze kupić m.in. mięso, ryby, owoce, warzywa, nabiał, a także nasiona i sadzonki. Przekazywane pieniądze nie będą się kumulować, a niewykorzystana do końca miesiąca suma będzie przepadać..

Według ocen ministerstwa rozpoczęcie programu pomocy żywnościowej w 2017 roku będzie kosztował około 140 miliardów rubli, tj. około 9,5 miliarda złotych.

kresy.pl / rmf24.pl / mk.ru

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz