Rosyjskie MSZ podkreśla, że ograniczenie lotów obserwacyjnych to odpowiedź na analogiczne działania Stanów Zjednoczonych.

W środę MSZ Rosji wydało oświadczenie, w którym można przeczytać, że od pierwszego stycznia 2018 roku Rosja ograniczy zasięg lotów wojskowych samolotów obserwacyjnych USA nad swym terytorium, co jest odpowiedzią na „analogiczne” działania USA wobec Rosji.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Agencja RIA-Nowosti poinformowała z kolei, cytując źródło wojskowo-dyplomatyczne, że Rosja zmniejszy liczbę lotnisk, które mogą wykorzystywać amerykańskie samoloty obserwacyjne.

CZYTAJ TAKŻE: Turcja nie realizuje układu otwartego nieba wobec Rosji

Agencja Reutera przypomina, że USA oskarżyły Rosję o lekceważenie Traktatu o Otwartych Przestworzach (Open Skies Treaty) – podpisanej w 1992 roku międzynarodowej umowy mającej służyć budowie zaufania. USA zapowiedziały także podjęcie działań przeciwko Moskwie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Wall Street Journal” wskazał we wrześniu, że działania Stanów Zjednoczonych będą obejmować ograniczenie rosyjskich lotów wojskowych nad terytorium USA w odpowiedzi na uniemożliwianie przez Moskwę amerykańskich lotów wojskowych obserwacyjnych nad obwodem kaliningradzkim.

Pod koniec września rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa podała, że Moskwa wprowadziła ograniczenia dotyczące zasięgu obserwacyjnych lotów wojskowych samolotów NATO nad obwodem kaliningradzkim, ponieważ loty te przeszkadzały w działaniu lotniska w Kaliningradzie.

Kresy.pl / gazetaprawna.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz