Premier Mateusz Morawiecki oprócz rekonstrukcji rządu wypowiedział się na temat uruchomienia przez KE art. 7 traktatu unijnego.

W trakcie środowej konferencji prasowej premier Mateusza Morawiecki powiedział: W krótkim terminie po Święcie Trzech Króli będziemy mogli poznać wszystkie zmiany w ramach Rady Ministrów. Proszę poczekać jeszcze chwilę ta rzeczywistość już wkrótce się rozjaśni.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Również dzisiaj szef rządu skomentował uruchomienie przez Komisję Europejską przeciw Polsce art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej, który może skończyć się nałożeniem sankcji na nasz kraj. Premier podkreślił, że pozostaje w kontakcie z unijnymi politykami.

CZYTAJ TAKŻE: Rekonstrukcja bez rekonstrukcji – stare twarze w nowym rządzie

Morawiecki zaznaczył również, że stara się wyjaśniać sprawy związane z reformą polskiego wymiaru sprawiedliwości. Premier dodał także, że w kwestii relacji z Brukselą pozostaje „umiarkowanym optymistą”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Chcemy wyjaśniać naszym partnerom na czym polegały patologie polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jestem w stałym kontakcie z Jean-Claude Junckerem, ale również z innymi komisarzami. Chcę tłumaczyć na czym ta reforma polega. Sądzę, że zrozumiemy nasze wzajemne intencje. Jestem umiarkowanym optymistą w tym względzie – tłumaczył Mateusz Morawiecki.

Kresy.pl / dorzeczy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz