Premier Mateusz Morawiecki oprócz rekonstrukcji rządu wypowiedział się na temat uruchomienia przez KE art. 7 traktatu unijnego.

W trakcie środowej konferencji prasowej premier Mateusza Morawiecki powiedział: W krótkim terminie po Święcie Trzech Króli będziemy mogli poznać wszystkie zmiany w ramach Rady Ministrów. Proszę poczekać jeszcze chwilę ta rzeczywistość już wkrótce się rozjaśni.

Również dzisiaj szef rządu skomentował uruchomienie przez Komisję Europejską przeciw Polsce art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej, który może skończyć się nałożeniem sankcji na nasz kraj. Premier podkreślił, że pozostaje w kontakcie z unijnymi politykami.

CZYTAJ TAKŻE: Rekonstrukcja bez rekonstrukcji – stare twarze w nowym rządzie

Morawiecki zaznaczył również, że stara się wyjaśniać sprawy związane z reformą polskiego wymiaru sprawiedliwości. Premier dodał także, że w kwestii relacji z Brukselą pozostaje „umiarkowanym optymistą”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Chcemy wyjaśniać naszym partnerom na czym polegały patologie polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jestem w stałym kontakcie z Jean-Claude Junckerem, ale również z innymi komisarzami. Chcę tłumaczyć na czym ta reforma polega. Sądzę, że zrozumiemy nasze wzajemne intencje. Jestem umiarkowanym optymistą w tym względzie – tłumaczył Mateusz Morawiecki.

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz