Przyjęty w niedzielę przez Zgromadzenie Ogólne ONZ budżet jest z powodu postępowania Stanów Zjednoczonych o 5 proc. mniejszy.

Przyjęty w niedzielę operacyjny budżet tej organizacji międzynarodowej na lata 2018-19 wyniósł 5,4 mld dolarów. Z powodu zmniejszenia składki przez USA biuro sekretarza generalnego ONZ przekazało, że nowy budżet zakłada cięcia środków finansowych dla większości departamentów i organizacji wyspecjalizowanych Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

USA są największym płatnikiem do budżetu ONZ. Pokrywają one 25 proc. wydatków organizacji. Prezydent Donald Trump wielokrotnie wcześniej żądał zmniejszenia amerykańskiej składki.

Agencja AP poinformowała, że amerykańska administracja podkreśliła, że zmniejszenie amerykańskiej składki o 5 proc. zostało wynegocjowane.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ambasador USA przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Nikki Haley w opublikowanym oświadczeniu oskarżyła ONZ o nieskuteczność i nadmierne wydatki. Dodała, że Stany Zjednoczone nie pozwolą, aby wykorzystywano szczodrość narodu amerykańskiego.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych potępiło uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela przez USA. Rezolucję ws. nieważności uznania Jerozolimy za stolicę Izraela poparło 128 państw, 9 było przeciw, a 35, w tym, Polska, wstrzymało się od głosu.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Kojoto
      Kojoto :

      @General – ty chyba bardziej nienawidzisz muzułmanów niż kochasz Polskę – kolejny chłop pańszczyźniany opętany przez żydów. Za daleko do łba, żeby zrozumieć oczywistą prowokację i parcie do wojny. Stopniowe zwijanie nowej Ligi Narodów, służy temu samemu celowi. Najgorsze jest to, że konflikt może wcale nie być lokalny, a Polska znowu została wyznaczona do pierwszego szeregu i w czyim interesie?