Przyjęty w niedzielę przez Zgromadzenie Ogólne ONZ budżet jest z powodu postępowania Stanów Zjednoczonych o 5 proc. mniejszy.

Przyjęty w niedzielę operacyjny budżet tej organizacji międzynarodowej na lata 2018-19 wyniósł 5,4 mld dolarów. Z powodu zmniejszenia składki przez USA biuro sekretarza generalnego ONZ przekazało, że nowy budżet zakłada cięcia środków finansowych dla większości departamentów i organizacji wyspecjalizowanych Organizacji Narodów Zjednoczonych.

USA są największym płatnikiem do budżetu ONZ. Pokrywają one 25 proc. wydatków organizacji. Prezydent Donald Trump wielokrotnie wcześniej żądał zmniejszenia amerykańskiej składki.

Agencja AP poinformowała, że amerykańska administracja podkreśliła, że zmniejszenie amerykańskiej składki o 5 proc. zostało wynegocjowane.

Ambasador USA przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Nikki Haley w opublikowanym oświadczeniu oskarżyła ONZ o nieskuteczność i nadmierne wydatki. Dodała, że Stany Zjednoczone nie pozwolą, aby wykorzystywano szczodrość narodu amerykańskiego.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych potępiło uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela przez USA. Rezolucję ws. nieważności uznania Jerozolimy za stolicę Izraela poparło 128 państw, 9 było przeciw, a 35, w tym, Polska, wstrzymało się od głosu.

Kresy.pl / interia.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

    • Kojoto
      Kojoto :

      @General – ty chyba bardziej nienawidzisz muzułmanów niż kochasz Polskę – kolejny chłop pańszczyźniany opętany przez żydów. Za daleko do łba, żeby zrozumieć oczywistą prowokację i parcie do wojny. Stopniowe zwijanie nowej Ligi Narodów, służy temu samemu celowi. Najgorsze jest to, że konflikt może wcale nie być lokalny, a Polska znowu została wyznaczona do pierwszego szeregu i w czyim interesie?