Część rosyjskich ekspertów uważa, że zaplanowany pakiet kontrsankcji może przynieść więcej szkód Rosji, niż Unii Europejskiej i Stanom Zjednoczonym.

W kwietniu USA wprowadziło nowe sankcje wobec rosyjskich biznesmenów, polityków i urzędników, tłumacząc to „destrukcyjnymi działaniami Rosji na świecie”. Wcześniej Unia Europejska wprowadziła własne restrykcje, których przyczyną miała być aneksja Krymu i wojna w Donbasie.

Projekt ustawy dotyczącej rosyjskich kontrsankcji ma zostać rozpatrzony przez Radę Federacji, izbę wyższą rosyjskiego parlamentu. W dokumencie zaproponowano ograniczenia dotyczące między innymi: importu lekarstw, specjalistycznego sprzętu, komputerowego oprogramowania oraz wydawania zgód na pracę zagranicznym specjalistom.

ZOBACZ TAKŻE: Miedwiediew nakazał sprawdzić, jak Rosja może odpowiedzieć na sankcje USA

Rozgłośnia Echo Moskwy przekazała, że negatywną opinię na temat projektu kontrsankcji wyrazili eksperci z Rady Naukowej Ministerstwa Edukacji. Stwierdzili oni, że tego typu środki odwetowe mogą wywołać przyspieszoną degradację rosyjskiej nauki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wcześniej Rosja w odpowiedzi na zachodnie sankcje wprowadziła embargo na import produktów spożywczych, co doprowadziło do zmniejszenia asortymentu na sklepowych półkach, a także pogorszenia jakości dostępnych towarów.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  Tutejszym :

  Rząd Rosji wprowadzi ograniczenia dotyczące importu lekarstw, specjalistycznego sprzętu, komputerowego oprogramowania… ?
  Nic do tego zwykłemu, przeciętnemu Rosjaninowi.
  Rząd Rosji i tak leczy się w zagranicznych klinikach czy też za pomocą sprowadzonych zagranicznych specjalistów.
  Rosja używa zagranicznego specjalistycznego sprzętu, nie ma innego wyjścia.
  Rosja używa i będzie używać kradzionego komputerowego oprogramowania.
  Te wszystkie „ograniczenia” to zwykły pic na wodę, fotomontaż.