Spółka zależna rosyjskiej korporacji Roskosmos, NTC Ochrana, zintegrowała specjalnego robota Markier zabezpieczającego z systemem bezpieczeństwa obiektów na terenie kosmodromu Wostocznyj, poinformowano w czwartek.

W czwartek Roskosmos poinformował, że spółka NTC Ochrana zintegrowała specjalnego robota zabezpieczającego z systemem bezpieczeństwa obiektów na terenie kosmodromu Wostocznyj, poinformowano w czwartek.

Platforma robotyczna Markier  zapewnia kontrolę nad stanem linii zasilających i łączności kosmodromów, a także integralnością i stanem obwodu obiektów. Ponadto jest w stanie przeciwdziałać aktom terrorystycznym.

Zobacz też: Rosjanie w 2021 roku zakończą testy nad robotem bojowym [+Video]

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Robot Markier został opracowany przez Fundację Badań Zaawansowanych i organizację pozarządową „Android Technology” jako kompleks do szybkiego rozmieszczania z szerokimi możliwościami inspekcji wizualnej i kontroli nad chronionym obszarem. Podczas działania Markiera na kosmodromie zostanie przetestowana technologia do autonomicznego patrolowania dedykowanych tras i identyfikacji naruszeń. Przetestowana zostanie też możliwość systemu do identyfikacji i przechwytywania, a także do przeciwdziałania aktom terrorystycznym i zwalczania bezzałogowych statków powietrznych.

Wprowadzenie takich technologii zwiększy skuteczność ochrony naziemnej infrastruktury kosmicznej oraz zwiększy świadomość struktur bezpieczeństwa i jakość ich decyzji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Eksperymentalna zrobotyzowana platforma Markier powstała w ramach projektu Advanced Research Foundation, uruchomionego w 2018 roku. Celem projektu jest stworzenie i przeprowadzenie pełnego rozwoju technologii i podstawowych elementów robotyki naziemnej.

Kresy.pl/Roskosmos

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz