„Znakomita większość tych, którzy czekają na relokację to imigranci ekonomiczni. Młodzi mężczyźni” – stwierdził w wywiadzie dla magazynu „Plus Minus” prezes Ruchu Narodowego, poseł, Robert Winnicki.

Zdaniem prezesa RN „największym problemem Europy, zaraz po liberalnym wyjałowieniu narodów, nie są nawet zamachy, ale wielomilionowe społeczności muzułmańskie”. „Mielibyśmy pełne prawo być przeciw wpuszczaniu ludności muzułmańskiej, nawet gdyby nie było ani jednego zamachu” – dodał.

Winnicki skomentował także działania Komisji Europejskiej w związku z odmową relokacji uchodźców przez polski rząd: „Konfrontacja między Polską i innymi krajami a Komisją Europejską to spór o ideę, jakie ma być państwo. Spór o to, czy multikulturalizm jest dobrym pomysłem, jak uważa upadający Zachód, czy nie. Choć tych 7 tysięcy uchodźców też bym nie bagatelizował. Mamy w tym momencie około 3 tysięcy Czeczenów, a w tej grupie co najmniej czterech z procesem za współpracę z Państwem Islamskim. Działają u nas niebezpieczne grupy salafickie.”

CZYTAJ TAKŻE: Winnicki dla Kresów.pl: Łatwe obywatelstwo dla imigrantów z Ukrainy to ślepy tor, należy się temu przeciwstawić

„Należy pomagać (uchodźcom – przyp. red.), tylko w inny sposób. Przede wszystkim znakomita większość tych, którzy czekają na relokację to imigranci ekonomiczni. Młodzi mężczyźni. To nie uchodźcy, tylko demograficzna armia inwazyjna” – stwierdził poseł.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Robert Winnicki skrytykował stosunek niektórych polskich hierarchów kościelnych do problemu uchodźców: „Jak słucham niektórych księży to mam wrażenie, że pomylili Kościół z partią socjalistyczną. Zamiast ewangelizować, nawracać, nieść pomoc i pokój na Bliskim Wschodzie, koncentrują się wyłącznie na pomocy socjalnej. A Bliski Wschód chcą przenieść do Europy.”

CZYTAJ TAKŻE: Krzysztof Bosak: Powstrzymanie imigracji to kwestia suwerenności

Kresy.pl/”Puls Minus”
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz