Agencja Reutera poinformowała, podając się na trzy anonimowe źródła, że 28 marca dojdzie do podpisania umowy ws. dostawy systemów Patriot.

Reuters przypomina, że Polska chciała przeznaczyć na zakup systemów Patriot ok. 7,6 mld dolarów, jednak źródła twierdzą, że w umowie, która ma zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu, będzie mowa o kwocie mniejszej niż 5,5 mld dolarów.

Porozumienie ma zostać podpisane 28 marca – cytuje Reuters „źródło bliskie ministerstwu obrony”. Podkreśliła również, że datę potwierdziły dwa inne źródła zaznajomione ze sprawą.

ZOBACZ TAKŻE: Najnowsza cena za Patrioty to niecałe 7 mld zł

Reuters zaznacza, że polskie ministerstwo obrony nie odpowiedziało na prośbę o komentarz. Agencja przypomina, że w końcu stycznia minister obrony Mariusz Błaszczak oświadczył, że podpisanie porozumienia będzie miało miejsce do końca pierwszego kwartału br.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Agencja Reutera dodaje, że porozumienie w sprawie sprzedaży systemów Patriot Polsce zostało zaakceptowane w listopadzie przez Departament Stanu USA i opiewało na sumę do 10,5 mld dolarów. Jednak „dwa źródła” miały przekazać Reutersowi, że Polska otrzymała „inne opcje z innymi indywidualnymi komponentami i innymi scenariuszami offsetu”. Źródła miały szacować te opcje na 4,5-5,5 mld dolarów, jednak zaznaczyły, że negocjacje jeszcze się nie zakończyły.

Kresy.pl / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz