Podświetlenie Koloseum na czerwono miało przypomnieć o losie prześladowanych na świecie chrześcijan.

Z inicjatywy włoskiej sekcji papieskiego dzieła Pomoc Kościołowi w Potrzebie w sobotę podświetlono na czerwono rzymskie Koloseum. Kolor symbolizujący męczeństwo miał zwrócić uwagę na prześladowania chrześcijan w różnych krajach świata. – podała Katolicka Agencja Informacyjna.

W sobotni wieczór przy Koloseum odbył się także wiec pamięci poświęcony chrześcijanom, którzy zaznali represji z powodu swojej wiary. Pojawili się na nim m.in. szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani i sekretarz generalny Włoskiej Konferencji Biskupiej bp Nunzio Galantino. W spotkaniu uczestniczyły także osoby, które osobiście doświadczyły prześladowań a także rodziny takich osób. Rebecca Bitrus, nigeryjska katoliczka uprowadzona i zgwałcona przez islamistów opowiadała o sytuacji prześladowanych.

W tym samym czasie podświetlono na czerwono także dwie inne świątynie chrześcijańskie w symbolicznych miejscach prześladowań: katedrę w Mosulu i maronicki kościół w Aleppo. Jak przypomina KAI, akcję przypominania o losie prześladowanych wyznawców Chrystusa za pomocą iluminacji rozpoczęto w kwietniu 2016 roku podświetlając na czerwono fontannę di Trevi.

Jak mówił w 2015 roku Kresom.pl europoseł prof. Ryszard Legutko, „w dużej części Europy Zachodniej panuje stanowisko chłodne, a niekiedy wręcz wrogie wobec chrześcijaństwa, ponieważ wedle obowiązującej dziś ideologii chrześcijaństwo jest traktowane jako niewygodna część dziedzictwa europejskiego, jako nośnik autorytaryzmu. To jest przyczyna, dla której nie ma pełnego zaangażowania instytucji europejskich w obronie chrześcijan”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Wiceprezydent USA: ISIS jest winne ludobójstwa chrześcijan

Kresy.pl / KAI
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz