W poniedziałek przyszli deputowani Rady Najwyższej Ukrainy z prezydenckiej partii „Sługa Narodu” rozpoczęli tygodniowy kurs z ekonomii. Szkolenie, które odbywa się w pięciogwiazdkowym hotelu „Rixos Prykarpattya” w Truskawcu, ma im pomóc w przyszłej pracy w parlamencie.

Jak podaje portal Zaxid.net, kurs prowadzą wykładowcy Kijowskiej Szkoły Ekonomii i znani ukraińscy ekonomiści. Tematyka szkoleń obejmie makroekonomię oraz zagadnienia związane w infrastrukturą, bezpieczeństwem, obroną i podatkami. Zajęcia mają trwać od 8:30 rano do 21:30 wieczorem. „To naprawdę koszmar… Zobaczymy, ilu to wytrzyma” – stwierdził szef Kijowskiej Szkoły Ekonomii Timofij Myłowanow.

Przyszli deputowani mają pracować w grupach, co ma ich nauczyć pracy w komisjach parlamentarnych. Za tydzień każdy ma przedstawić kilka prac na takie tematy jak strategia rozwoju państwa, projekt ustawy i metodyka jego wprowadzenia w życie.

W rozmowie z BBC Ukraina Myłowanow powiedział, że deputowani będą uczeni procesu podejmowania decyzji. „Pracujemy według programu najlepszych szkół biznesu” – mówił szef KSE.

W szkoleniach bierze udział 260 osób – nie tylko przyszli deputowani, ale także osoby, które na liście „Sługi Narodu” były blisko zdobycia mandatu.

Nie wiadomo, ile kosztuje szkolenie, lecz z pewnością niemało – wynajęcie „dwójki” w hotelu hotelu „Rixos Prykarpattya” kosztuje obecnie równowartość 700 złotych za dobę. W hotelu są baseny, bary i restauracje, SPA, kręgle i siłownia.

Jak pisaliśmy, 21. lipca na Ukrainie odbyły się przyspieszone wybory do parlamentu. Wygrała w nich związana z prezydentem Zełenskim partia „Sługa Narodu” uzyskując 254 fotele w 450-osobowym parlamencie. Wielu przyszłych parlamentarzystów „Sługi Narodu” nie ma żadnego doświadczenia w pracy państwowej.

Truskawiec jest najbardziej znanym uzdrowiskiem balneologicznym na Ukrainie. Początki jego świetności sięgają XIX. wieku. Przed II wojną światową działało tutaj 8 sanatoriów. Miasto było jednym z najpopularniejszych kurortów w Polsce.

Kresy.pl / Zaxid.net / BBC Ukraina / Censor.net.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz