Ukraińska policja zatrzymała w poniedziałek czterech osobników podejrzanych o zdemontowanie i kradzież około kilometra toru kolejowego.

Do kradzieży doszło w obwodzie donieckim, niedaleko od linii frontu z nieuznawaną republiką donieckich separatystów. Komunikat Głównego Urzędu Policji Narodowej cytuje portal Nowosti Donbasa – „Funkcjonariusze operacyjni otrzymali informację o tym, że grupa osób rozbiera tor kolejowy w pobliżu wsi Oczeretino, pozbawiając mieszkańców połączenia komunikacyjnego. Dyspozytorzy poinformowali, że na odcinku Oczeretino-Nowobahmutowka ukradziono prawie kilometr szyn i 10 tysięcy elementów łączących”. Według policji złodzieje zostali złapani „na gorącym uczynku”.

Według relacji portalu przestępcy potrafili jednorazowo rozebrać do 300 metrów toru. U zatrzymanych znaleziono 28 fragmentów szyn, każda o długości 12 metrów, a także sprzęt, którego używali do kradzieży – palnik gazowy, specjalny klucz, a także traktor. Jak się okazało traktor należał do miejscowego przedsiębiorca komunalnego, a do dokonania przestępstwa używał go pracownik tegoż przedsiębiorstwa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wśród zatrzymanych są mieszkańcy Oczeretina, Konstantinowki oraz obwodu zaporoskiego. Zatrzymani mają od 33 do 43 lat. Jeden z nich był od sześciu lat poszukiwany za uchylanie się od płacenia alimentów. Policjantom udało się ustalić, że pracowali na zamówienie osobnika z Konstantinowki. Ten zamierzał handlować ukradzionym metalem.

Czytaj także: „Rz”: W 2017 roku cudzoziemcy dokonali w Polsce o 40 proc. przestępstw więcej 

novosti.dn.ua/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz