Władze okupacyjne wyznaczyły nowego szefa współpracującej z nimi administracji obwodu chersońskiego.

Tak zwana administracja wojskowo-cywilna okupowanego regionu Ukrainy ogłosiła, kto będzie jej nowym szefem. „Przewodniczącym rządu obwodu chersońskiego został Jelisiejew Siergiej Władimirowicz, wcześniej zajmujący stanowisko zastępcy przewodniczącego rządu obwodu kaliningradzkiego – kierownika aparatu rządu obwodu kaliningradzkiego” – zacytowała agencja informacyjna RIA Nowosti.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3956.49 PLN    (17.98%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Sąsiadujący z Krymem obwód chersoński został zajęty przez wojska rosyjskie już w pierwszych dniach inwazji, jaka rozpoczęła się 24 lutego. Rosjanie podporządkowali sobie zastaną administrację, ale dokonują w niej stopniowych zmian.

Administracja ta już zapowiedziała, że wszyscy nowonarodzeni mieszkańcy będą przez nią rejestrowani jako obywatele Rosji. Rozpoczęła ona również wypłacanie mieszkańcom świadczeń emerytalnych w rublach rosyjskich.

To właśnie z obwodu chersońskiego pochodzi jedyny ukraiński parlamentarzysta, który przeszedł na stronę Rosji.

W zeszłym tygodniu wiceszef administracji obwodu chersońskiego, Kiriłł Striemousow, potwierdził, że przygotowują się one do referendum w sprawie przyłączenia okupowanego przez siły rosyjskie regionu do Federacji Rosyjskiej.

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz