Federalna Służba Bezpieczeństwa na okupowanej części obwodu chersońskiego miała zatrzymać kolejarza, który sabotował dostawy dla wojsk rosyjskich.

Funkcjonariusze FSB zatrzymali jednego z “kierowników” Kolei Odeskich pracującego w jej strukturach na okupowanej przez Rosjan części obwodu chersońskiego. Sabotowanie ruchu pociągów na tym terytorium przez zatrzymanego doprowadziło do opóźnień w zaopatrzeniu rosyjskich oddziałów na linii frontu.

Jak napisano w oświadczeniu chersońskiego wydziału rosyjskiej specsłużby “zatrzymany obywatel Ukrainy urodzony w 1961 roku, podejrzany o sabotaż infrastruktury transportowej mający na celu osłabienie zdolności obronnych Federacji Rosyjskiej. Zatrzymany w lutym 2022 r., będąc jednym z kierowników Kolei Odeskiej, zaplanował i zorganizował zniszczenie rozjazdów stacji kolejowej Chersoniu, czyniąc je niezdatnymi do użytku, co doprowadziło do czasowej przerwy w zaopatrzeniu grupy rosyjskich żołnierzy biorących udział w specjalnej operacji wojskowej” – zacytowała agencja TASS.

To ostatnie sformułowanie oznacza w nomenklaturze rosyjskich instytucji działania wojenne przeciwko Ukrainie.

Prowadzone jest wobec zatrzymanego postępowanie karne z artykułu o dywersji. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 20. Podejrzany znajduje się w areszcie.

Komentując zatrzymanie, pełniący obowiązki gubernatora obwodu z ramienia Moskwy Władimir Saldo zauważył na swoim kanale na Telegramie, że „praca nad identyfikacją sabotażystów, terrorystów i innych szkodników jest systematyczna – organy ścigania i służby specjalne znajdą wszystkich i postawią ich przed wymiarem sprawiedliwości” – zacytowała agencja informacyjna TASS. Jak dodał Saldo – „Najbardziej rozsądnym wyjściem dla wspólników kijowskiego reżimu jest poddanie się”.

Czytaj także: Dywersja na rosyjskiej linii energetycznej niedaleko Petersburga

tass.ru/interfax.ru/kresy.pl

 

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply