Spotkanie Putina z Erdoganem zostało opóźnione

Spodziewana wizyta prezydenta Rosji Władimira Putina w Ankarze prawdopodobnie zostanie przełożona na czas nieokreślony, co najmniej do września – twierdzi Europejska Prawda.

Jak poinformował w poniedziałek portal Europejska Prawda, spodziewana wizyta prezydenta Rosji Władimira Putina w Ankarze prawdopodobnie zostanie przełożona na czas nieokreślony, co najmniej do września

Erdogan powiedział, że nie może się doczekać spotkania z Putinem we wrześniu i rozmowy między innymi o przyszłości inicjatywy zbożowej Morza Czarnego.

„We wrześniu odbędzie się spotkanie grupy G20 w Indiach i spotkanie Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Stanach Zjednoczonych. Jeśli uda nam się znaleźć taką możliwość przy tak napiętym harmonogramie, spotkamy się osobiście z Putinem” – powiedział Erdogan.

Nie określił potencjalnego miejsca spotkania.

Poinformowano również, że w najbliższym czasie z wizytą w Rosji może udać się turecki minister spraw zagranicznych Hakan Fidan.

Przypomnijmy, portal Politico informował, że prezydent Rosji Władimir Putin może odwiedzić swojego tureckiego odpowiednika Recepa Tayyipa Erdoğana pod koniec tego miesiąca, poinformowały w poniedziałek tureckie media, Ankara stara się ożywić czarnomorską umowę zbożową.

Podczas wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Stambule w zeszłym miesiącu, prezydent Turcji zapowiedział, że Putin uda się w sierpniu do Turcji, aby omówić przedłużenie umowy, która pozwoliła Ukrainie kontynuować eksport towarów rolnych przez Morze Czarne po pełnej inwazji rosyjskiej.

Kresy.pl/Europejska Prawda

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply