Współpracująca z Rosjanami administracja obwodu chersońskiego będzie wypłacać emerytury w rosyjskiej walucie.

Rosyjska agencja informacyjna TASS podała, że w czwartek funkcjonowanie wznowił Fundusz Emerytalny obwodu chersońskiego. Regionten już od pierwszego okresu inwazji rosyjskiej na Ukrainę znajduje się pod kontrolą Moskwy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jeszcze w środę wiceszefowa regionalnych struktur współpracujących z Rosjanami Jakaterina Gubariowa ogłosiła, że podlegający jej chersoński Fundusz Emerytalny przeliczy świadczenia emerytalne regionu na ruble opierając się na danych zgromadzonych w czasie dotychczasowego funkcjonowania w ramach struktur państwa ukraińskiego.

Mieszkańcy obwodu chersońskiego mają też otrzymać świadczenie w wysokości 10 tys. rubli.

Jeszcze w poniedziałek przywódca regionalnej administracji współpracującej z Rosjanami Kiriłł Striemousow ogłosił, że władze Ukrainy przestały przelewać środki na świadczenia emerytalne dla mieszkańców obwodu chersońskiego, co sugeruje, że na kolejne wypłaty środki zapewni Rosja.

Agencja TASS zamieściła na swoim profilu na Twitterze krótkie nagranie wideo, które ma obrazować tłum ludzi pod siedzibą Funduszu Emerytalnej w Chersoniu, przybywszych, by przeprowadzić procedurę przeliczenia swojego świadczenia na ruble.

Wcześniej administracja regionu chersońskiego współpracująca z Rosjanami zapowiedziała, że wszyscy nowonarodzeni mieszkańcy będą przez nią rejestrowani jako obywatele Rosji.

To właśnie z obwodu chersońskiego pochodzi jedyny ukraiński parlamentarzysta, który przeszedł na stronę Rosji.

tass.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz