Przedstawiciel władz zainstalowanych w obwodzie chersońskim przez Rosjan poinformował, że jego nowonarodzeni mieszkańcy będą obywatelami Rosjan.

Informację tę przytoczyła w czwartek agencja informacyjna RIA Nowosti. Zacytowała ona wypowiedź Kiriłła Striemousowa, wiceszefa współpracującej z Rosjanami administracji wojskowo-cywilnej obwodu chersońskiego. „Dzieci urodzone na terytorium obwodu chersońskiego po 24 lutego otrzymają obywatelstwo Federacji Rosyjskiej” – powiedział Striemousow.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

880.18 PLN    (4%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przedstawiciel władz współpracujących z Rosjanami, dodał, że także wszystkie sieroty otrzymają rosyjskie obywatelstwo.

RIA Nowosti przytacza również wypowiedź Striemousowa z dnia poprzedniego, kiedy to stwierdził on, że w regionie jest „gorączkowy popyt” na rosyjskie paszporty. Obliczał liczbę wniosków o nabycie obywatelstwa Rosji złożonych w obwodzie chersońskim na dziesiątki tysięcy. RIA Nowosti przypomniała, że pierwsi mieszkańcy regionu otrzymali rosyjskie paszporty jeszcze 11 czerwca.

Obwód chersoński został szybko opanowany przez wojska rosyjskie po rozpoczęciu ich inwazji na Ukrainę 24 lutego. To właśnie na froncie południowym Rosjanie odnieśli największe sukcesy. Chersoń jest jedynym miastem obwodowym opanowanym przez Rosjan w toku tej inwazji. Właśnie z tego regionu pochodzi Aleksiej Kowalow – jedyny członek ukraińskiego parlamentu, który przeszedł na stronę Rosjan.

Czytaj także: Wysokie kary dla separatystycznych bojowników przed ukraińskim sądem

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz