Wysokie kary dla separatystycznych bojowników przed ukraińskim sądem

Sąd w Stanisławowie (Iwano-Frankiwsku) zakończył postępowanie w sprawie czterech żołnierzy nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej.

Sąd miejski w Iwano-Frankowsku uznał czterech oskarżonych za winnych zdrady państwa i skazał każdego z nich na 15 lat więzienia i konfiskatę mienia, jak podał we wtorek, za Prokuraturą Generalną, portal Nowosti Donbasa.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1883 PLN    (8.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Prokuratorzy udowodnili w sądzie, że skazani – trzech strzelców i strzelec maszynowy 115 pułku 3. batalionu 2. kompanii 2. plutonu armii tzw. DNR [Donieckiej Republiki Ludowej], będąc obywatelami Ukrainy przeszli na stronę wroga w warunkach stanu wojennego. Uczestniczyli oni w przygotowaniu i prowadzeniu działań wojennych najeźdźców przeciwko Ukrainie” – podała Prokuratura Generalna Ukrainy.

Według procesowych ustaleń, skazani w marcu 2022 r. przybyli na terytorium obwodu charkowskiego, aby wziąć udział w okupacji terytorium Ukrainy przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej. Tam z bronią i paszportami DRL zostali zatrzymani przez żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy.

Sąd zdecydował o zniszczeniu materiału dowodowego w sprawie – paszportów DRL oraz mundurów, które, według oświadczenia, były mundurami rosyjskimi.

Czytaj także: Cudzoziemcy z ukraińskiej armii przed sądem separatystów [+VIDEO]

novosti.dn.ua/kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz