Deputowany Rady Najwyższej Ukrainy z regionu zajętego przez wojska rosyjskie opowiedział się za jego integracją z Rosją.

O radykalnym ruchu ukraińskiego polityka, Aleksieja Kowalowa, który do Rady Najwyższej wszedł dzięki partii “Sługa narodu” można dowiedzieć się z jego własnego wpisu na Facebooku. “Wczorajszy dzień był dla mnie bardzo ważny – pierwszy zastępca szefa Administracji Prezydenta Federacji Rosyjskiej Siergiej Kirijenko spotkał się z farmerami obwodu chersońskiego. Po pierwsze, oświadczono, że Rosja jest tutaj na serio i na zawsze! Po drugie, na spotkaniu wyraziliśmy wszystkie swoje pytania i życzenia” – napisał w środę popołudniu Kowalow.

Jak zasugerował, na spotkaniu rozmawiano głównie o zbiorze płodów rolnych uprawianych w obwodzie chersońskim i ich sprzedaży. Właśnie z tego obwodu pochodzi Kowalow, który tutaj też został również wybrany do Rady Najwyższej – z okręgu nr 186. “Wszystkie pytania zostały przedyskutowane maksymalnie szczegółowo” – chwali spotkanie z przedstawicielem Moskwy ukraiński parlamentarzysta.

W dalszej części wpisu przechodzi do wielkiej polityki – “Planowana jest integracja rolników chersońszczyzny w model gospodarczy Rosji. Będą stosowane wszystkie narzędzia wsparcia producentów rolnych działające na terenie Federacji Rosyjskiej. Myślę, że powiem nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników spotkania – ludzie wyszli ze świadomością, że Rosja nas słyszy i rozumie. Oprócz kwestii agrarnych dyskutowano również o statusie obwodu chersońskiego – powtarzam, Rosja jest na zawsze, a najściślejsza integracja z Rosją już trwa”.

Obwód chersoński jest jedynym obok donieckiego, który w toku trwającej od lutego ofensywy Rosjan został przez nich opanowany praktycznie w całości. Chersoń jest jednym miastem obwodowym zdobytym w trakcie tej ofensywy.

Aleksiej Kowalow był politykiem partii “Sługa narodu”, założonej przez Wołodymyra Zełenskiego. Jeszcze 28 kwietnia rzecznik tej partii Julia Palijczuk przekazała, że kierownictwo partii zawiesiło Kowalowa w prawach członka, po tym, gdy przestał on uczestniczyć w pracach ukraińskiego parlamentu i zaczął wypowiadać się dla rosyjskich mediów.

Czytaj także: Cudzoziemcy z ukraińskiej armii przed sądem separatystów [+VIDEO]

facebook.com/nv.ua/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply