Poroszenko: Wrócę po następnych wyborach

Zwolennicy Petra Poroszenki zebrali się w poniedziałek pod siedzibą prezydenta Ukrainy. Ustępujący prezydent zadeklarował, że stanie ponownie do walki o najwyższy urząd w państwie.

Urzędujący prezydent Ukrainy poniósł w niedzielę polityczną klęskę w drugiej turze wyborów. Po przeliczeniu 99,8% protokołów wiadomo, że Poroszenko uzyskał zaledwie 24,46%. Zwyciężył jedynie w obwodzie lwowskim, we wszystkich pozostałych przegrywając w Władimirem Zełenskim. Mimo to pod siedzibą prezydenta w Kijowie zgromadziło się w poniedziałek po południu kilkuset jego zwolenników.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zwolennicy Poroszenki chcieli podziękować mu za pięć lat działalności w roli głowy państwa. Ustępujący prezydent wyszedł do nich i wygłosił przemówienie. „Drodzy Ukraińcy. Ja wam dziękuję. Wszystkim, którzy teraz przyszli na ulice Bankową. Ukraińcy przeprowadzali prezydentów różnie: w 2004 roku w czasie naszej Pomarańczowej Rewolucji, w 2014 roku w czasie Rewolucji Godności, ale tego jeszcze Ukraina nie widziała. To stało się możliwe dzięki wam” – słowa Poroszenki cytuje portal Ukrainska Prawda.

Przytaczając w czasie przemówienia słowa Winstona Churchilla, że zwycięstwo to „droga od porażki do porażki”, Poroszenko powiedział – „nam to nie pasuje. Będziemy iść od zwycięstwa, przez porażkę, do nowego zwycięstwa”. Jak zadeklarował – „Jednoczymy się by zabezpieczyć nasze wspólne zwycięstwa już w najbliższej przyszłości. Razem idziemy by zwyciężyć w wyborach parlamentarnych. Razem wrócimy na ulice Bankową [przy której mieści się siedziba prezydenta Ukrainy] po następnych wyborach prezydenckich”.

pravda.com.ua/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz