Ukraińska Fundacja „Wróć żywym” znalazła na froncie w Donbasie psa w ukraińskim mundurze.

Jak podano w środę na stronie internetowej Fundacji „Wróć żywym”, zajmującej się dostarczaniem pomocy dla ukraińskiej armii, żołnierze 72. samodzielnej brygady zmechanizowanej ukraińskich sił zbrojnych uszyli mundur dla psa.

Pies wabi się Fin i jest rasy Parson Russell terrier. Należy do jednego z oficerów brygady. Jak napisano, „całkiem niedawno” uszyto mu mundur „podobny do mundurów Sił Zbrojnych Ukrainy”.

Na opublikowanych zdjęciach widać, że mundur Fina posiada także naszywkę z ukraińską flagą i plakietką z cytatem „To będzie sławne polowanie” z filmu animowanego pt. „Maugli”.

Fundacja „Wróć żywym” odnotowała, że żołnierze 72. samodzielnej brygady zmechanizowanej mówią, że Fin poprawia im nastrój i żartują, że oddział „przeszedł nie tylko na nowy system żywienia, ale i do nowego umundurowania”.

Samodzielna brygada zmechanizowana z Białej Cerkwi, w której „służy” Fin, bierze udział w wojnie w Donbasie od jej początku. W samym 2014 roku w walkach zginęło 88 żołnierzy brygady.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Żołnierz Specnazu zginął ratując swojego psa

Kresy.pl / savelife.in.ua / Galinfo
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Kasper1 :

    Biedny psiaczek. Daliby skur……ny chociaż spokój zwierzętom. Jeszcze w dodatku pajace ubierają go na pokaz w „mundur podobny do mundurów sił zbrojnych Ukrainy”. Przecież to wojna i, nie daj boże, coś się może biedakowi stać. Ukraiński „oficer” szpanuje i naraża psa – banda ku…w, prostaków i debili.