Ukraińska lekkoatletka Jarosława Mahuczich twierdzi, że zarówno USA jak  i Niemcy proponowały jej nadanie obywatelstwa, aby mogła ona reprezentować te państwa.

Jak podaje portal Espreso.tv uzdolniona zawodniczka skoku wzwyż opowiadała, że Amerykanie i Niemcy chcieli nadać jej swoje obywatelstwo. „Najpierw to było jeszcze w USA gdy tam trenowałam. Mi proponowali przeprowadzić się tam” – powiedziała Mahuczich. Jak dodała – „Proponowali także Niemcy w 2018 r.”.

„Wiem, że do trenera przychodziło dużo takich propozycji” – opowiadała ukraińska lekkoatletka. Jak zapewniła – „Wszystko to kończyło się na słowa, taki wariantów jak nigdy nawet nie rozpatrywałam”. Jak podkreśliła nie chciała przechodzić do reprezentacji innego państwa ponieważ „kocham swój kraj, kocham swoje miasto, mam tu rodzinę, przyjaciół, krewnych i nie wyobrażam sobie na jakie pieniądze to można zamienić” – powiedziała 18-letnia mieszkanka wschodnioukraińskiego Dniepru.

Młoda lekkoatletka już dała się poznać jako utalentowana zawodniczka skoku wzwyż. W 2017 roku zajęła pierwsze miejsce na Mistrzostwach Świata juniorów w Nairobi. Rok później powtórzyła taki sukces na Mistrzostwa Europy juniorów w Gyor. Także w 2018 r. zdobyła zloty medal na młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires. W 2019 r. znów była pierwsza na młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Boras. Tego samego roku wzięła udział w seniorskich Mistrzostwach Świata w Dosze gdzie zajęła drugie miejsce, choć jednym ze skoków na wysokości 2,04 m ustanowiła juniorski rekord świata.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5170.41 PLN    (23.5%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Czytaj także: W USA rozważają wznowienie rozgrywek sportowych bez udziału publiczności

espreso.tv/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz